Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

wtorek, 6 marca 2012

Interesujące zapowiedzi

Ten post będzie o ciekawych zapowiedziach książkowych, których nie mogę się już doczekać. Rok 2012 obfituje w wiele smakowitych kąsków, na co się skusicie?

7 MARZEC
"Klątwa Tygrysa" - Colleen Houck
Wydawnictwo Otwarte
Opis:
Magnetyczne oczy tygrysa.
Pradawna klątwa, którą zdjąć może tylko ona.
Namiętność silniejsza niż strach.
Razem muszą stawić czoła mrocznym siłom.
Czy poświęcą wszystko w imię miłości?


7 MARZEC
 "Hades" - Alexandra Adornetto
Wydawnictwo Bukowy Las
Opis:
Bethany Church jest aniołem. Przysłano ją na ziemię, aby powstrzymać siły ciemności. Choć miłość do ziemskiego chłopca, Xaviera Woodsa, nie była częścią planu, więź pomiędzy nim a Beth jest niezwykle silna. Lecz ani to uczucie, ani opieka dwójki archaniołów, Gabriela i Ivy, nie zdołają uchronić Beth przed diabelskim podstępem, który zawiedzie ją wprost do piekła. Znany z poprzedniej części demon, Jack Thorn, zażąda za jej uwolnienie zapłaty, która nie tylko zniszczy samą Bethany, lecz także kosztować może życie jej bliskich.Opowieść, którą Alexandra Adornetto rozpoczęła w entuzjastycznie przyjętym Blasku, powraca wśród wartkiej, pełnej niespodziewanych zwrotów akcji.
15 MARZEC
"Lokatorka Wildfell Hall" - Anne Bronte
 Wydawnictwo MG
Opis: 
Losy kobiety walczącej o niezależność w świecie, w którym w oczach społeczeństwa i w świetle prawa żona jest jedynie własnością swojego męża. 
Pojawienie się we dworze Wildfell Hall pięknej i tajemniczej wdowy wywołuje wielkie poruszenie i huragan plotek wśród okolicznych mieszkańców. Jednym z nich jest coraz bardziej nią zaintrygowany Gilbert Markham. Czy młoda kobieta skrywa jakiś mroczny sekret? Kiedy żyjąca pod przybranym nazwiskiem „Helen Graham” pozwala dżentelmenowi na lekturę swojego dziennika, na jaw wychodzą wstrząsające szczegóły jej nieszczęśliwego małżeństwa i dramatycznej decyzji o porzuceniu męża.14 MARZEC
"Pamiętniki Wampirów. Fantom" Księga 5 
Wydawnictwo Amber
Opis:
Dwa wampiry.
Dwaj nienawidzący się bracia.
I piękna dziewczyna, której obaj pragną...
Dla tej miłości przeszli przez piekło… i z niego powrócili.
Elena: uwolniła Fell’s Church od zła, ale za cenę życia Damona. Nareszcie może być ze Stefano. Dlaczego więc nie przestaje śnić o Damonie?
Damon: jego śmierć zmieniła wszystko, ale nie jego uczucie do Eleny.
Stefano: teraz gdy Damon odszedł, nie ma już rywala do serca ukochanej. Dlaczego więc dręczy go lęk?
16 MARZEC
"Córki wkraczają na scenę" - Joanna Philbin
 Wydawnictwo Bukowy Las
Opis:
Hudson Jones to córka piosenkarki Holli Jones, której popowe hity okupują listy przebojów. Hudson jest delikatna i pełna wdzięku, komponuje, gra na fortepianie, pięknie śpiewa i właśnie przygotowuje debiutancką płytę. Chce ją nagrać po swojemu, jednak matka, próbująca we wszystkim pomagać córce, usiłuje uczynić z niej własną kopię. Hudson, choć odziedziczyła talent wokalny mamy, w przeciwieństwie do niej nie zabiega o sławę i nie zależy jej na życiu w świetle reflektorów. Czy odnajdzie się na scenie i będzie potrafiła przekonać publiczność do swojego stylu? Czy może odda swą karierę w ręce matki, owładniętej wizją wykreowania jej na księżniczkę muzyki pop?20 MARZEC
 "Niezgodna" - Veronica Roth
Wydawnictwo Amber
Opis:
Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na które podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest niezgodny – i musi być wyeliminowany...
Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość.


21 MARZEC
"Rekless. Kamienne ciało" - Cornelia Funke
Wydawnictwo Egmont
Opis:
Byli sobie kiedyś dwaj bracia.
Starszy – Jakub Reckless – przez wiele lat żył po drugiej stronie lustra. Znajdował schronienie i dom w świecie, w którym nawet najposępniejsze baśnie są rzeczywistością, a zaklęcie nimfy przeistacza człowieka w kamień. Wędrował przez góry i puszcze w poszukiwaniu magicznych skarbów dla cesarzy i królów.
Pewnego dnia na drugą stronę lustra przeszedł również młodszy brat – Will. Ugodzony zaklęciem, z każdą minutą zmienia się coraz bardziej w nefryt. Jakub ma bardzo mało czasu na uratowanie brata. Znalezienie lekarstwa będzie wymagało sprytu, odwagi, a wręcz szaleństwa…
 21 MARZEC
 "Zakochani" - Lauren Kate
Wydawnictwo Mag
Opis:
Co sprawia, że serce bije wam trochę szybciej? Oto „Zakochani”, cztery nigdy wcześniej nie opublikowane opowiadania złożone przez Lauren Kate w jedną opowieść dziejącą się w średniowieczu. „Zakochani” przedstawiają czytelnikom szeroko dyskutowane, ale nigdy wcześniej nie opisane szczegółowo historie bohaterów „Upadłych”, przeplatające się z epickim romansem Luce i Daniela.  


22 MARZEC
"Żelazna córka" - Julie Kagawa  
Wydawnictwo Amber
Opis: 
Nazywam się Meghan Chase.
Od jakiegoś czasu przebywam w pałacu zimowych elfów. Jak długo dokładnie? Nie wiem. W tym miejscu czas nie płynie normalnie. Od kiedy utknęłam w krainie Nigdynigdy, życie w świecie zewnętrznym, świecie śmiertelników, płynie beze mnie. Jeśli kiedykolwiek się stąd wydostanę, jeśli uda mi się wrócić do domu, może się okazać, że od mojego zniknięcia minęło sto lat, a cała moja rodzina i przyjaciele od dawna nie żyją.Staram się nie myśleć o tym za często, ale czasami nie mogę się po prostu powstrzymać.
Zawarłam z zimowym księciem umowę – obiecałam, że jeśli on mi pomoże, pójdę z nim na Mroczny Dwór. Ale gdzieś tam, pośród upiornego pustkowia pyłu i żelaza, uświadomiłam sobie, że się w nim zakochałam...


MARZEC
"Scarlett 2" - Barbara Baraldi
Wydawnictwo Zielona sowa
MARZEC
"Wiedźma" -  Nancy Holder i Debbie Viguié
Wydawnictwo Bukowy Las
Opis:
Kiedy rodzice Holly Cathers giną w tragicznym wypadku podczas spływu wzburzoną rzeką, wydaje się jej, że życie legło w gruzach. Wyrwana z rodzinnego domu w San Francisco, przenosi się do Seattle i zamieszkuje z ciotką Marie-Claire oraz bliźniaczkami – Amandą i Nicole. Zdumiona niezwykłymi przygodami, które przytrafiają się jej w nowym miejscu, Holly stopniowo zapomina o bólu po stracie najbliższych. Odkrywa na przykład, że jej ukochana kotka o imieniu Bast może spełniać życzenia. Sparaliżowana strachem widzi, jak ogromny sokół atakuje jej przyjaciółkę Niespodziewanie zakochuje się w tajemniczym nieznajomym.
2 KWIECIEŃ
"Ukojenie" - Maggie Stiefvater
Wydawnictwo Wilga
Opis:
Współczesna powieść o wilkołakach? Tak! A w niej nie tylko wielka miłość, ale także pożegnania i śmierć, ból niezrozumienia i niemożność bycia razem. Grace i Sam spotykają się w "Drżeniu". W "Niepokoju" walczą o to, żeby być razem. W "Ukojeniu" ich życiu zagraża prawdziwe niebezpieczeństwo. Stawka staje się coraz wyższa. Zaczyna się polowanie na wilki...
Sam zrobi dla Grace wszystko. Ale czy jeden człowiek i jedna miłość mogą naprawdę zmienić wrogi świat? Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość zderzają sięze sobą w jednej chwili - chwili śmierci lub powrotu do życia. Czy bohaterowie naszej sagi wreszcie odnajdą ukojenie?10 KWIECIEŃ
"Rozdarta" - Amanda Hocking
Wydawnictwo Amber
Opis:
Wendy odkryła swoją tajemnicę, zrozumiała, dlaczego jej matka chciała ją zabić… Poznała świat Trylli i dowiedziała się, że do niego należy i że w nim ma wypełnić swoje przeznaczenie. Nie mogła jednak tam pozostać, nie mogła pogodzić się z tym, że rządzona przez okrutną królową zagadkowa magiczna kraina to jej prawdziwy dom.
Ale powrót do dawnego życia, do domu i szkoły nie przynosi spokoju. Wendy nie może przestać myśleć o Tryllach, o ich śmiertelnych wrogach, których atak cudem przeżyła, o nadciągającej wojnie, której tylko ona może zapobiec, i o Finnie, którego miłość do niej skazała na wygnanie z jego świata.
Uwięziona pomiędzy światem Trylli a światem ludzi, rozdarta pomiędzy sercem a obowiązkiem, Wendy musi wybierać. Lecz jeśli wybierze źle, może stracić wszystko i wszystkich, których kocha – w obu światach...11 KWIECIEŃ 
 OMG czyli racje i oracje - Amy Fellner Dominy
Wydawnictwo Egmont
Opis:
Ellie uwielbia dyskutować. Zbijanie argumentacji przeciwnika to jej ukochane zajęcie. Jest to oczywiście nieco trudniejsze, gdy naprzeciwko nas stoi najprzystojniejszy chłopak ze szkoły. Ale nawet z nim Ellie daje sobie radę. Sprawy komplikują się kiedy w kwestionariuszu do szkoły marzeń Ellie pada pytanie o wyznanie. Dziewczyna ma matkę żydówkę, ojca chrześcijanina… Czy decyzja, by ukryć połowę swojego pochodzenia może okazać się słuszną?

18 KWIECIEŃ 
"Delirium" - Lauren Oliver
Wydawnictwo Otwarte
Opis:
„Mówili, że bez miłości będę szczęśliwa.
Mówili, że lekarstwo na miłość sprawi, że będę bezpieczna.
I zawsze im wierzyłam.
Do dziś.
Teraz wszystko się zmieniło.
Teraz wolę zachorować i kochać choćby przez ułamek sekundy, niż żyć setki lat w kłamstwie”.
Dawniej wierzono, że miłość jest najważniejszą rzeczą pod słońcem.
W imię miłości ludzie byli w stanie zrobić wszystko, kłamać, a nawet zabić. Potem wynaleziono lekarstwo na miłość. Czy gdyby miłość była chorobą, chciałbyś się wyleczyć?
  

18 KWIECIEŃ
"Cienie na Księżycu" - Zoe Marriott 
Wydawnictwo Egmont
Opis:
Kilkunastoletnia Suzume orientuje się, że ojczym, z którym mieszka, jest odpowiedzialny za śmierć jej ojca. Postanawia się zemścić. Dzięki swoim umiejętnościom magicznym ukrywa się w kuchni pałacu ojczyma, ucieka na ulice nieznanego miasta, trafia do więzienia… Wie, że musi zdobyć względy wszechwładnego Księżycowego Księcia, aby pomścić śmierć ojca. Ale nawet jeśli potrafimy ukryć się dla oczu innych, czasem ich serce jest bardziej przenikliwe… A nasze serce też nie zawsze podąża za planami mózgu… Suzume będzie musiała wybierać między zemstą a miłością.
Piękna, prawdziwa, przesycona magią opowieść.
  
18 KWIECIEŃ 
 "Nadciąga burza. Strażnicy historii" - Damian Dibben
Wydawnictwo Egmont
Opis:
Rodzice Jake’a Djonesa zaginęli bez wieści i nie wiadomo, w jakim są miejscu na Ziemi i w jakim momencie historii. Jake poznaje ich zdumiewający sekret: oboje należą do Tajnych Służb Straży Historii, stowarzyszenia, którego członkowie podróżują przez stulecia, aby udaremniać poczynania złoczyńców manipulujących przy dziejach świata. W poszukiwaniu rodziców Jake przenosi się z Londynu XXI wieku do dziewiętnastowiecznej Francji, gdzie trafia do Punktu Zero, głównej siedziby strażników historii. Tam poznaje barwną grupę młodych agentów i wraz z nimi wyrusza do epoki renesansu, aby podjąć misję ratowania dziejów przed złowrogim Zeldtem, który zamierza zniszczyć świat, jaki znamy. Przeszłość jest w niebezpieczeństwie i tylko Jake Djones może ją ocalić!


19 KWIECIEŃ 
"Więzień nieba" - Carlos Ruiz Zafon
Wydawnictwo Muza
KWIECIEŃ
"Mechaniczny książę" - Cassandra Clare
Wydawnictwo Mag 
10 MAJ
"Eve" - Anna Carey
Wydawnictwo Amber
Opis:
Osiemnastoletnia Eve nigdy nie wyszła za pilnie strzeżony teren zamkniętej szkoły, gdzie ona i dwieście innych dziewcząt przygotowuje się do roli elity Nowej Ameryki. Ale w przeddzień ukończenia nauki odkrywa szokującą prawdę o jej prawdziwym celu – i o przerażającym losie, jaki ją czeka.
Zostawia jedyny dom, jaki znała, i zaczyna długą, ryzykowną wędrówkę w poszukiwaniu bezpiecznego miejsca. Ale za bramą szkoły nie ma bezpiecznych miejsc. Czy Caleb, twardy, buntowniczy chłopak, który wie, jak przeżyć, pomoże Eve je znaleźć? Czy Eve mu zaufa, chociaż zawsze wpajano jej śmiertelny strach przed mężczyznami? I co zrobi, gdy przyjdzie jej wybierać pomiędzy życiem a miłością…MAJ/CZERWIEC
"Miasto zagubionych dusz" - Cassandra Clare
Wydawnictwo Mag
CZERWIEC
"The Resistance" - Gemma Malley
Deklaracja #2
Wydawnictwo Wilga

 
WRZESIEŃ
"Kroniki krwi" - Richelle Mead
Wydawnictwo Nasza Księgarnia
Opis:
Zdrada, miłość, przyjaźń i intrygi wampirzego świata w kolejnej ekscytującej sadze Richelle Mead!
Uczono nas, że wszystkie wampiry, moroje i strzygi są mroczne i złe. Kto chciałby pić cudzą krew? To obrzydliwe. Sama myśl o tym, że wkrótce będę karmić morojkę, przyprawiała mnie o mdłości.
Kiedy alchemiczka Sydney dowiaduje się, że ma strzec bezpieczeństwa księżniczki morojów Jill Dragomir, nie jest zachwycona. I nawet nie przypuszcza, że ich wspólną kryjówką okaże się… szkoła dla śmiertelników w Palm Springs w Kalifornii. Ale to dopiero początek ryzykownych przygód obu dziewczyn… Kroniki krwi to kontynuacja bestsellerowej serii Akademia wampirów. Pojawią się w niej postacie, które już pokochaliście, oraz wiele zupełnie nowych twarzy.

15 komentarzy:

 1. Niecierpliwie czekam na książkę Cornelii Funke i Carlosa Ruiza Zafona :) To jedni z moich ulubionych autorów.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Scarlett 2 *.* Nie mogę się doczekać :D
  Reszta książek równie fajnie się prezentuje. Mnóstwo czytania ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. Od początku ukazania się "Klątwy tygrysa" w zapowiedziach, nie mogę się jej doczekać. Obecnie czytam "Żelaznego króla" i chętnie poznam jego kontynuację. Ostatnio strzeliło mi do głowy, że przeczytam "Clockwork prince" w oryginale, ale chyba będę musiała przerzucić się na polską wersję... Oczywiście niecierpliwie oczekuję też drugiej książki Cassandry Clare :), ciekawie brzmi też "Delirium" i "Córki.." (czytałam poprzednie części). Oj, nie zabraknie mi książek :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow ! Wiele ciekawych książek się pojawi :) Już się nie mogę doczekać :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Coraz więcej ciekawych książek się pojawia, aż nie wiadomo, na które wydawać pieniądze :) Nie mogę się już doczekać książki "Nadciąga burza. Strażnicy historii" - Damian Dibben.

  OdpowiedzUsuń
 6. Super książki, chciałabym je wszystkie przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 7. O kurcze! Ile świetnie zapowiadających się książek! Chyba pora ograniczyć kupowanie i zacząć oszczędzać... Eh.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj tak, wiosna zapowiada się niesamowicie interesująco. Dobrze że będę miała czas na czytanie :))

  OdpowiedzUsuń
 9. Wiele ciekawych nowości pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy i na każdą z nich czekam z niemałym zapałem do czytania :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety Żelazna córkę przenieśli na 4 kwietnia :( Czekam z niecierpliwością na Zakochanych, Delirium i Żelazną *_*

  OdpowiedzUsuń
 11. czekam z niecierpliwoscia na Ukojenie, Zakochanych i Eve:)

  OdpowiedzUsuń
 12. czekam na Fantoma, Cienie na księżycu i nową powieść Zafona,
  a okładka tej pierwszej książki z lwem to mi Opowieści z Narni przypomina :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Oja... Chyba trochę zgłupiałam ;D Dość dużo mnie stąd interesuje ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. "Żelazna Córka", "Klątwa Tygrysa", "Ukojenie", "Rozdarta", "Eve", "Cienie na Księżycu", "Reckless", "Niezgodna" i "Wyklęci" - absolutny MUST HAVE. <3

  OdpowiedzUsuń
 15. Mam książkę: "OMG czyli racje i oracje", niebawem zabiorę się do czytania. Zapraszam do siebie kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...