Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

Serialowo

Gdy nie jestem w szkole, nie spotykam się z przyjaciółmi, nie czytam książek, a mam chwilę wolnego czasu, to oglądam seriale. Uwielbiam te historie w odcinkach, czasem bardziej niż filmy. Niestety jest jeszcze wiele seriali, które chciałabym poznać, a nie mam czasu. Na tę chwilę mam pięć ulubionych. Oto one:

1. "Pamiętniki Wampirów"
Zaczęłam oglądać, bo spodobała mi się książka, a Damon skradł moje serce. Szybko przekonałam się, że serial znacznie różni się od powieści, co zadziałało na jego korzyść. Jestem na bieżąco z trzecim sezonem, każdy odcinek mi się podobał, nigdy nie doznałam żadnego rozczarowania. Bardzo lubię śledzić losy Eleny, Damona i Stefana. Ów serial jest przepełniony akcją, nie sposób się nudzić podczas oglądania, a gdy odcinek dobiega końca, można myśleć tylko: chcę więcej.


2. "The Secret Circle"
Również zaczęłam oglądać, bo książka, na której podstawie powstał, przypadła mi do gustu. Bardzo lubię główną bohaterkę i uważam, że jest ładna. Serial nie wzbudza tyle emocji co "Pamiętniki Wampirów", ale mimo to przyjemnie się go ogląda w piątkowe popołudnia. Można znaleźć w nim wiele ciekawych postaci: wredną, ale cudowną Faye, tajemniczego, ale słodkiego Jake'a, dobrą Dianę. Jedyną osobą, której naprawdę nie lubię jest Adam.


3. "Pretty Little Liars"
Pewnego dnia zaczęłam oglądać z ciekawości, ani się obejrzałam, a byłam już wciągnięta i pochłonięta przez tę produkcję. Pełen zagadek, spisków, tajemnic zmusza widzów do snucia własnych teorii, podejrzeń. Kim jest A? Co stało się tak naprawdę z Alison? - to podstawowe pytania, które sobie zadaję. Aria, Hanna, Spencer i Emily, główne bohaterki, nie mają łatwego życia, są prześladowane i wplątane w sprawę zabójstwa. Czy uda im się poznać prawdę? Każdą z dziewczyn darzę wielką sympatią, nie łatwo jest mi stwierdzić, którą z nich najbardziej lubię, ale chyba jednak Aria i Hanna są moimi ulubienicami. Osobiście czekam na finałowy odcinek 2 sezonu!


4. "The Nine Lives of Chloe King"
Ten serial kojarzy mi się z ostatnimi wakacjami, gdyż właśnie wtedy go oglądałam. Od pierwszego odcinka pokochałam główną bohaterkę, Chloe King, która okazała się nie być zwykłą dziewczynę. Co sprawiło, że ta produkcja trafiła do piątki moich ulubionych? Postać Aleka Petrova. Ten chłopak jest niesamowity. Przystojny, dowcipny i słodki. Uważam, że to oryginalny, wyjątkowy serial. Wszystkie odcinki widziałam co najmniej SZEŚĆ razy. Wiadomość, że ma się skończyć po 10 odcinkach, była dla mnie niezwykle przykra, ale ostatnio krąży po internecie informacja, że ma powstać FILM, który będzie opowiadał dalsze losy bohaterów. Oby się tak stało.


5. "Jane by Design"
Moje najnowsze odkrycie. Ten serial jest niezwykle przyjemny, optymistyczny, odstresowujący, odmóżdżający. Ogląda się go z uśmiechem na ustach. Właśnie tego potrzeba człowiekowi po ciężkim tygodniu. Ale to by nie wystarczyło, by ta produkcja tak mi się spodobała. Moje uwielbienie wywołała postać Billy'ego, najlepszego przyjaciela głównej bohaterki. Dla Jane zrobi on wszystko, zawsze ją wspiera i jest przy niej. O kimś takim można tylko pomarzyć. Podoba mi się również jego oryginalny wygląd. Już się nie mogę doczekać wakacji i dalszych ośmiu odcinków!Polecam Wam bardzo gorąco wszystkie te seriale.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...