Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

czwartek, 23 sierpnia 2012

"Trzy metry nad niebem" - Federico Moccia

 • Wydawnictwo Muza 
 • Trzy metry nad niebem #1 
 • Rok wydania: 2012 
 • Ilość stron: 334
 • Cena: 29.99 zł
 • Czy wrócę kiedyś tam, gdzie wszystko wydaje się piękniejsze?*

  Wiatr targa włosy, słońce ogrzewa twarz. Mocno trzymasz się chłopaka przed sobą, przylegasz do jego pleców, wdychasz jego zapach. Mimo zawrotnej prędkości, strach jest ci obcy. Wiesz, że przy nim nic ci nie grozi. Uśmiech rozjaśnia twarz, w oczach skrzy się miłość. Pierwsze zakochanie, smak przygody, on, tak inny od ciebie. Znajdujesz się w niebie. Nie, wyżej, co najmniej trzy metry nad niebem.

  Wystarcza jeden dzień, by zmienić życie ich obojga. Jedna krótka chwila, jedno spotkanie decyduje o przyszłości. Co by się stało, gdyby nie skrzyżowali swoich spojrzeń, gdyby on nie podjechał?
  Babi, idealna córka z bogatej, szanującej się rodziny, jedzie wraz z ojcem do szkoły. Jej myśli pochłania łacina. I wtedy on znajduje się obok niej. Zaczepia ją. Tak zaczyna się ich znajomość.
  Step to rozrabiaka kochający kłopoty. Całe dnie śpi, a nocami jeździ na motorze, ściga się, chodzi na siłownię, spotyka się ze swoimi niesfornymi kumplami, wdaje się w bijatyki, straszy kolejnych ludzi. Jednak nie zawsze był taki jak teraz. Odmieniło go coś, o czym nikomu nigdy nie mówił.
  Dwa skrajne światy, dwa tak bardzo różniące się charaktery. Co jedno może zaproponować drugiemu?
  Babi pełna niechęci nie widzi w Stepie żadnych zalet, no może poza jego wyglądem. Marzy tylko o tym, by zniknął z jej życia, zostawił ją w spokoju. Ale wkrótce dostrzega coś więcej pod tą powłoką chuligana.
  Wbrew rozsądkowi zakochują się w sobie. Oboje w pewien sposób po raz pierwszy. Tyle ich dzieli, tyle przeszkód mają do pokonania, tyle zasad do złamania. Czy tak nieprawdopodobna miłość da radę przetrwać w bezlitosnym świecie?

  Tłem historii są malownicze Włochy. Młodzież jeździ na motorach, skuterach, na rogach znajdują się piekarnie i przytulne pizzerie. Słońce praży, kwiaty kwitną. Wszystko wydaje się takie piękne.
  Dzięki klimatowi Włoch, powieść staje się jeszcze pełniejsza uroku i jeszcze bardziej porywa czytelnika.

  Nie sposób nie przeżywać utworu Federico Mocci. Podczas lektury towarzyszyła mi gama uczuć, których nawet nie potrafię nazwać, na pewno nieraz ogarniał mnie wielki smutek, wzruszenie i poruszenie. Ta piękna historia o pierwszej miłości ma w sobie głębię, realność brutalność. Gdy odłożyłam już skończoną powieść na półkę, czułam się dziwnie zagubiona, przygnębiona, nie bardzo wiedziałam, co powinnam ze sobą zrobić. Musiałam przemyśleć to wszystko, co wydarzyło się na kartach powieści. Ale nawet po tym nie opuściła mnie nostalgia. Nie jestem w stanie zacząć innej książki, bo wciąż na nowo przeżywam historię tej. To aż niepojęte, ile uczuć może wzbudzić zbiór słów. Więc jeśli szukacie dzieła z duszą, który poruszy coś głęboko w Was, to Trzy metry nad niebem będą idealne.

  Myślę, że ta powieść należy do tych, które warto posiadać na własność. Historia Babi i Stepa uwiodła mnie, jestem pewna, że wrócę do niej nieraz. Nie zdziwiłabym się, gdyby moim nowym rytuałem stało się czytanie Trzech metrów nad niebem każdego lata.
  Poza tym to idealna wakacyjna lektura, dlatego zachęcam Was byście zapoznali się z nią podczas tych ostatni dni sierpnia, wylegując się na słońcu.

  Muszę przyznać, że trudno było mi ubrać w słowa to, co czułam podczas czytania i oddać mój zachwyt. Mam nadzieję, że udało mi się to zrobić i zachęcić wszystkich, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z tą niezwykłą powieścią, do natychmiastowego sięgnięcia po nią. Naprawdę warto. Zapewniam Was, że to jedna z najpiękniejszych historii, jaką czytałam, a naprawdę było ich mnóstwo.

  Jak to jest znaleźć się trzy metry ponad niebem?

  Ocena: 11/10 Jedna z najlepszych książek, jakie czytałam!

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Muza za tak pochłaniającą i piękną lekturę.  Już nie mogę się doczekać, gdy zabiorę się za tom drugi:

  Po dwóch latach spędzonych w Nowym Jorku Step wraca do Rzymu. Wiele się tu zmieniło. Chłopak zaczyna pracę w telewizji, poznaje nowych ludzi, wśród nich żywiołową Gin. Przeszłość nie daje mu spokoju, ale teraźniejszość nie zostawia zbyt wiele czasu na jej rozpamiętywanie. Czy warto dążyć do wskrzeszenia dawnej miłości?  Trzy metry nad niebem doczekało się dwóch ekranizacji, włoskiej i hiszpańskiej. Żadna z nich nie dorównuje książce, ale polecam do obejrzenia tym, którzy już czytali :)

  Włoska
                                                            Hiszpańska                                                                                                                        
  *cytat z ostatniej strony książki

  21 komentarzy:

  1. Wow, jaka ocena! Nie no, moja Droga, słowem muszę zdobyć tę książkę ;D

   OdpowiedzUsuń
  2. Oglądałam hiszpańską wersję filmu jakiś rok temu i byłam zachwycona. Na dniach mam zamiar zabrać się za Tengo ganas de ti! <3 Skoro tak wysoko ją oceniłaś a film tak bardzo mi się podobał, na pewno sięgnę po te tytuły :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Ajj. Strasznie chcę przeczytać coś tego autora! :DD

   OdpowiedzUsuń
  4. O tak, poszukuję jej namiętnie ;D

   OdpowiedzUsuń
  5. Czytałam trzy książki tego autora i spośród nich zdecydowanie najbardziej podobały mi się ,,Trzy metry nad niebem", reszta jakoś nie wzbudziła we mnie aż takich emocji. Ale ,,Trzy metry..." są naprawdę godne polecenia.
   A o ekranizacjach nie miałam pojęcia ;)

   OdpowiedzUsuń
  6. Po takiej recenzji nie mam wyjścia i muszę ją przeczytać ^_^

   OdpowiedzUsuń
  7. Ooo chyba muszę jej poszukać;)

   OdpowiedzUsuń
  8. Już od dawna, ale to naprawdę dawna, mam tak ogromną ochotę na książki tego pana, a na "Trzy metry nad niebem" szczególnie., teraz jeszcze te filmy z takim przystojnym aktorem. Obawiam się, ze będe musiała złamać mój harmonogram, zdobyć te książki i jak najszybciej je przeczytać.

   OdpowiedzUsuń
  9. Świetna recenzja! *.* Normalnie nie sięgnęłabym po książkę, ale teraz sobie nie odpuszczę. :3

   OdpowiedzUsuń
  10. Właśnie tej książki od jakiegoś czasu poszukuje... Jakoś ostatnio mnie naszła ochota na jego książki :)

   OdpowiedzUsuń
  11. widzę, że by mi się spodobała :D
   zresztą po takiej recenzji... oraz końcowej ocenie... muszę poszukać :)

   OdpowiedzUsuń
  12. teraz nie mam wyjścia, muszę przeczytać :)

   OdpowiedzUsuń
  13. Czytałam i też bardzo mi się spodobała ;)

   OdpowiedzUsuń
  14. Widzę, że muszę się koniecznie za nią zabrać :D

   OdpowiedzUsuń
  15. Film moim zdaniem jest znakomity, a jeśli książka jest jeszcze lepsza to muszę szybko po nią sięgnąć :)

   OdpowiedzUsuń
  16. Oglądałam film i bardzo mi się podobał, książkę też chciałabym przeczytać :D

   OdpowiedzUsuń
  17. Przeczytam :)

   P.S Dodałam się do obserwatorów,dodasz się też u mnie? :) - ksiazkowemiasteczko.blogspot.com

   OdpowiedzUsuń
  18. No skoro moja przyjaciółeczka pisze że jakaś książka jest super to, to musi być prawda :D Dlatego baaaardzo chętnie przeczytam te książkę ;)

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...