Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

wtorek, 19 lipca 2011

One Lovely Blog Award

Hej!
Jak większość z Was już pewnie wie, na blogach grasuje nowa zabawa, łańcuszek itd. itp. Jest mi bardzo miło, bo zostałam nominowana do One Lovely Blog Award przez: Zuu Paulę Leanne  Annie Tirindeth Sihhinne Bardzo Wam dziękuję.

Zasady: 
- napisz u siebie podziękowania i wklej link blogera, który cię nominował,
- napisz o sobie siedem rzeczy, 
- nominuj szesnaście innych, cudownych blogerów (nie można nominować osoby, która cię nominowała),
- napisz im komentarz, by dowiedzieli się o nagrodzie i nominacji.
 
Kiedyś pisałam o sobie, więc teraz postaram się wymyślić coś, czego jeszcze nie wiecie.
 
1. Nie cierpię lekarzy. Żadnych. Poczynając od tych rodzinnych, a kończąc na dentystach. I to nie tylko dlatego, że często boli, to co robią (wyrywanie zęba, jakieś operacje) ale także tak po prostu, gdy nie ma koniecznej konieczności, omijam ich szerokim łukiem.
 
2. Jak czegoś naprawdę chcę, potrafię zrobić wszystko (nawet stanąć na głowie), by to dostać, osiągnąć. Przykład z ostatniego czasu: bardzo chciałam przeczytać "Plotkarę", a pierwszej części nie potrafiłam zdobyć, nawet w Empiku.com jej nie było, a że nie przepadam za allegro, musiałam wypożyczyć z biblioteki, co także było trudne, ale przez internet znalazłam jedną, gdzie była i oczywiście udało mi się tak wszystko zrobić, że ją mam (nigdy nie byłam w tej biblio i tata, bo jego wysłałam, musiał zakładać nową kartę.) Tak wiem, jestem straszna.
 
3. Uwielbiam wszystko co ładnie i owocowo pachnie, szczególnie jeśli chodzi o kosmetyki. Zawsze kupuję owocowe błyszczyki, mydła, szampony, teraz nawet mam dezodorant mango (ma piękny zapach). 
 
4. Gdy kupuję książki, potrafią jedną wybierać przez bardzo długi czas, zawsze szukam najładniejszej: bez zagiętych rogów itd. 

5. Jestem strasznym śpiochem, w wakacje śpię do dwunastej. Nie lubię marnować tak okropnie dnia, ale nie ma siły, która zbudziłaby mnie przed jedenastą.

6. Mam łańcuszek z lapis lazuli, który według L. J. Smith (autorki Pamiętników Wampirów) chroni wampiry przed słońcem. I zawsze gdy jestem zdenerwowana pocieram palcami o niego :)

7. Jak nie czytam, nie oglądam seriali, to przesiaduję na najlepszym forum na świecie: www.ksiazkimlodziezowe.fora.pl i oczywiście zapraszam Was na nie :)

Mam nadzieję, że nie nudziłam. A teraz przyszedł czas na moje nominacje, od razu uprzedzam, że kolejność nic nie znaczy. 
1. http://panna-swawolna.blogspot.com
2. http://sujeczka.blogspot.com
3. http://bookcriticaster.blogspot.com
4. http://recenzje-wanilii.blogspot.com
5. http://miedzykartkami.blogspot.com
6. http://www.miastomgly.blogspot.com
7. http://kessieandbooks.blogspot.com
8. http://agnesja-recenzje.blogspot.com
9. http://nuta-oczarowania.blogspot.com
10. http://radosnastronazycia.blogspot.com
11. http://kasandra-85.blogspot.com
12. http://szeleststron.blogspot.com
13.  http://luincaerherbata.blogspot.com
14. http://secret-books.blogspot.com
15. http://ksiazki-inna-rzeczywistosc.blogspot.com
16. http://ilovebooks-anaisse.blogspot.com

Nie było łatwo wybrać, ale się udało, zapraszam do zabawy :).
Mam nadzieję, że dobrze spędzacie wakacje i świetnie się bawicie!
                                                                                                                                                   Rosemary

12 komentarzy:

 1. Dziękuję bardzo za nominację ;* Na pewno wezmę udział ;D

  OdpowiedzUsuń
 2. Hej! Dzięki za nominację, ale z zasady nie uczestniczę w tego typu grach. Mimo to miło mi, że żechciałaś umieścić mój blog na liście :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieco spóźnione ale wciąż szczere
  Mam zaszczyt poinformować, że zostałaś nominowana do nagrody One Lovely Blog Award.
  http://zlodziejkaksiazek.blogspot.com/2011/07/one-lovely-blog-award.html

  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuję, szczerze mówiąc jestem bardzo zaskoczona ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Cztery punkty zgadzają się idealnie - podpowiem, że jeden z nich, to ten dotyczący owocowych kosmetyków, mam ich mnóstwo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam przyjemność poinformować, że zostałaś nominowana przeze mnie do nagrody One Lovely Blog Award ;) http://ksiazkoholiczka-nadeine.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Też kupując książkę szukam takiej, która wygląda idealnie ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Serdecznie dziękuję za nominacje ;) Bardzo mi miło :D Wow łańcuszek z lapis lazuli ! Musze o nim pomyśleć. Także szczegółowo wybieram książki - patrzę też w jaki sposób są klejone.

  OdpowiedzUsuń
 9. Oj chyba się spóźniłam, niemniej jednak chciałabym z przyjemnością poinformować, że zostałaś nominowana przeze mnie do nagrody One Lovely Blog Award ;) Szczegóły na moim blogu: http://jaskolcze-pioro.blogspot.com/.Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Też zawsze szukam najładniejszej książki ;) I podobnie jak Ty w wakacje śpię do dwunastej, a nawet dłużej :D Staram się z tym walczyć i nastawiać sobie budzik na wcześniejszą godzinę, ale wtedy zazwyczaj jestem nie do życia, haha ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziękuję za zproszenie :** :)

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...