Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

czwartek, 7 lipca 2011

Monster High - Lisi Harrison


Czy rzeczywiście potwory muszą budzić lęk?”

Wyobraźcie sobie, że potwory żyją wśród nas, że udają normalnych ludzi, chodzą z nami do szkoły, przyjaźnimy się z nimi, a przecież tak bardzo się od siebie różnimy. Na tajemniczych zgromadzeniach, we własnym gronie ukazują się w swojej prawdziwej postaci. Co byście zrobili, gdyby wampiry, wilkołaki, syreny itd. itp. istniały naprawdę i mieszkały wśród Was? Cieszyłoby Was to? Czy może wywoływałoby Wasze przerażenie?

Melody Carver mieszkała w Beverly Hills, miała okropny nos, nieprzyjemną astmę i zero przyjaciół. Jej tata, chirurg plastyczny, nie mógł tego znieść, więc przeprowadził operację twarzy córki Jakiś czas później rodzina Carverów zdecydowała się na wyjazd do Salem w Oregonie, by Melody mogła zaznać świeżego zdrowego powietrza i móc normalnie oddychać. Teraz dziewczyna może zacząć nowe życie. Spotyka Jacksona, dziwaka, który mieszka w sąsiedztwie. Chłopak zauroczył bohaterkę. Niestety na początku szkoły dziewczyna szybko zyskała wrogów, nic nie idzie po jej myśli. A nowe życie wcale nie jest tak wspaniałe.

Frankie Stein została stworzona przez własnych rodziców, żyje od piętnastu dni, ma zieloną skórę i jest na prąd. Jednak to normalna dziewczyna, która lubi słuchać Lady Gagi, ładnie wyglądać i wzdychać do chłopaków. Gdy idzie do szkoły, musi udawać normalskę, co nie przychodzi jej łatwo. Jej serce zdobył Brett, chłopak z chorobliwie zazdrosną dziewczyną. Czy Frankie sobie poradzi z ukrywaniem swojej tajemnicy?

Merston High to normalna szkoła, na pozór pełna zwykłych uczniów. Jednak niektórzy ukrywają wielki sekret na temat swojej prawdziwej natury, który przez Frankie może zostać wydany. Jak zareaguje społeczeństwo w Salem na obecność w nim potworów? Czy spełnią się marzenia Frankie i Melody o tolerancji i akceptacji? Czy ludzie są gotowi wyłączyć swoje uprzedzenia? Na pewno będzie trudno.

Autorką „Monster High” jest Lisi Harrison, znana z takich dzieł jak „Elita” czy „Alfy”, kiedyś pracowała dla MTV, tworząc programy, teraz mieszka w Laguna Beach i oddaje się pisaniu przygód Melody i Frankie. Pierwsza część okazała się wielkim sukcesem, ciekawe czy autorce uda się utrzymać poziom!

Powieść ta została napisana z humorem i dużą pomysłowością, łatwo się przy niej odprężyć i zapomnieć o całym świecie. To idealne dzieło dla pragnących dobrej zabawy, ale niczego więcej. Potwory z Monster High „rozerwą” każdego, a ich wpadki zaowocują wieloma wybuchami śmiechu. Przyjemnie czytało mi się tę książkę, to dobra lektura na plażę, jednak nie zostanie ona w mojej pamięci na długi czas, lekko się rozczarowałam, bo spodziewałam się dużo więcej po obejrzeniu fantastycznego trailera, a oto on: 


Ocena: 8/10

Druga część z cyklu „Monster High” nosi tytuł „Upiór z sąsiedztwa” i pojawi się po wakacjach, jesienią 2011 roku. Co jeszcze czeka nasze bohaterki? Przekonamy się już wkrótce. A to ona:
 Drugie spotkanie z uczniami niezwykłej szkoły Merston High, w której nikt niczego nie może być pewny. Nawet Cleo (Cleopatra de Nile), która dotąd niepodzielnie królowała na szkolnych korytarzach, mając poddanych zarówno wśród RAD-owców, czyli członków Ruchu Atrakcyjnie Dziwnych, jak i nudnej reszty, czyli normaliów – czuje się zagrożona. Od niedawna to dwie inne dziewczyny – Frankie Stein i Melody Carver – są na ustach wszystkich. Wspólnie
z Brettem kręcą film, który ma przekonać normalsów, że potwory nie są takie straszne, jak je malują. Czy córka faraona Cleo odzyska władzę w szkole? Czy film wypromuje dziwność na hit sezonu? A może zaczniesz się zastanawiać, czy ten chłopak z sąsiedztwa nie jest czasem upiorem…?

Książkę otrzymałam od Wydawnictwa Bukowy Las, za co serdecznie dziękuję.


11 komentarzy:

 1. Książka stoi w kolejce do przeczytania i jest raczej w niedalekich rejonach, więc może niedługo się za nią zabiorę. :D Strasznie mnie zachęciła Twoja recenzja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja bardzo polubiłam tą piosenkę promującą książkę i serial. Widziałam ją już dawno temu ;) Jeśli będę miała okazję, to przeczytam z całą pewnością :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Trailer faktycznie niezły :) Chętnie sięgnę po tę pozycję, mimo, że odstraszała mnie okładka ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak zawsze przyjemnie mi się czytało Twoją recenzję. Myślałam, że książka mi się nie spodoba kiedy raz na nią natrafiłam, ale po Twojej recenzji stwierdziłam jednak, że nie jest taka zła.

  OdpowiedzUsuń
 5. Po skończeniu tej książki byłam w naprawdę niezłym szoku. Nie spodziewałam się takiej pomysłowości po autorce.:D Myślę, że właśnie przez ten nie banalny pomysł jednak książka nie zostanie przeze mnie tak szybko zapomniana.:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Zaciekawiłaś mnie;-).Może sięgnę ;-)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa recenzja, jednak wątpię, abym kiedyś przeczytała tę książkę. Trochę nie mój klimat.
  Pozdrawiam, Wanilia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uwielbiam ten teledysk xD Ogólnie książka wydaje się być napisana z takim dystansem i humorem, recenzje są dobre, wiec muszę ją przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 9. Zaciekawiłaś mnie, kiążkę z wielką chęcią przeczytam ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Uuu, "Monster High" wydaje się być idealną książką na wakacje ;) Na pewno po nią sięgnę, zwłaszcza, że już jest zapowiedź 2 części.
  I świetny pomysł z tym teledyskiem! ;D

  OdpowiedzUsuń
 11. Słyszałam o niej i muszę przyznać, że mnie zaciekawiła. Twoja recenzja tylko przekonała mnie w przeświadczeniu, że muszę ją kupić.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...