Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 19 czerwca 2011

To ja :)

 Zostałam zaproszona do zabawy w łańcuszek przez (aż) trzy osoby: Zuziuchnę, Monis1900 i Kate. Dziękuję :* Nie umiem mówić (w tym wypadku pisać) o sobie, ale spróbuję. Oto 10 mniej lub bardziej interesujących faktów o mnie:

1. Najpierw takie podstawowe informacje: nazywam się Olga, mieszkam w Gdańsku. Jestem średniego wzrostu, mam blond włosy sięgające ramion i niebieskie oczy. Niestety albo i stety jestem w posiadaniu dwóch młodszych braci, których ogólnie lubię, ale bywają momenty, gdy mam ochotę ich zabić. 

2. Moim marzeniem jest zostać pisarką. Uwielbiam pisać opowiadania, wiersze, recenzje, a liczę, że w przyszłości stworzę grubaśną książkę. Chciałabym kiedyś na dziale bestsellerów w empikach ujrzeć powieści z moim nazwiskiem. Na razie prowadzę bloga i tu dają upust mojej pasji: pisaniu.

3. Najbardziej na świecie boję się owadów. Wszystkich, poczynając od biedronek a kończąc na pająkach. Dla mnie one są strasznie obrzydliwe i potrafię wpaść w panikę, gdy do mojego pokoju wleci zwykła mucha. Jednak pająki są najgorsze, jak ujrzę jakiegokolwiek wybiegam z krzykiem i wołam mamę, by go zabiła.

4. Jeśli chodzi o filmy i seriale... Kocham „Titanica”, a w nim Jacka Dawsona, jest on po prostu cudowny. Uwielbiam cykl „Piraci z Karaibów”, Jack Sparrow to przezabawna postać, z którą chętnie wypłynęłabym w morze. Kiedyś byłam uzależniona od serialu „Pamiętniki Wampirów”, ale już mi przeszło, teraz lubię go po prostu oglądać. Ostatnio po raz pierwszy widziałam „Plotkarę”, a w wakacje mam zamiar zapoznać się ze wszystkimi odcinkami.

5. Jestem bardzo, ale to bardzo gadatliwą osóbką. Potrafię przez długi czas mówić nieprzerwanie. Do tego czasami tak szybko to robię, że często jestem nierozumiana, co bardzo mnie irytuje, nie lubię się powtarzać.

6. Co dziwne, mimo że uwielbiam gadać, często chcę być sama i mam dosyć ludzi.

7. Gdy się stresuję albo czymś martwię, to zawsze pomagają mi lody, słodycze, ale także książki. 

8. Moją ulubioną porą roku jest lato, pierwszym i najważniejszym powodem są wakacje, które wtedy mamy. Uwielbiam chodzić w letnich sukienkach, spódnicach i bluzkach na ramiączkach, za to nie cierpię kurtek zimowych. Wolę, gdy jest gorąco, a nie lodowato. Bardzo lubię pływać w jeziorach i morzach. A teraz jestem najszczęśliwszym człowiekiem na świecie, bo za trzy dni zaczynam wakacje, chociaż myślę, że nie tylko ja na nie czekam :D

9. Do szkoły nie lubię chodzić, a jeszcze bardziej uczyć się. Zawsze coś mnie rozprasza i przerywa mi naukę xD. 

10. Nie wyobrażam sobie życia bez książek. Uwielbiam przenosić się w inny świat, pełen niegrzecznych, aroganckich chłopaków, wolę takich, a nie tych sympatycznych i dobrze ułożonych. Poza tym uwielbiam marzyć, fantazjować. Moja wyobraźnia nie zna granic. I uwielbiam spać, potrafię w weekendy przespać połowę dnia. 

Nie spodziewałam się, że aż tyle o sobie napiszę, mam nadzieję, że ktoś to przeczyta i że nikt nie zasnął podczas lektury, a co dziwne mogłabym opowiedzieć Wam więcej, ale na tym poprzestanę dla dobra wszystkich. Do dalszej zabawy typuję: Agnesję i Rayę. Mam nadzieję, że weźmiecie udział w łańcuszku.

8 komentarzy:

 1. Ja nie zasnęłam i również nie mogę się doczekać wakacji! Już od jutra z pewnością nie chodziłabym do szkoły, ale prowadzę akademię na koniec roku i jestem zmuszona być na próbach.:/ Czekam tylko do czwartku, a potem książka w ręce i nie ma mnie dla nikogo.:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow dziękuję za zaproszenie do zabawy. Oczywiście, przyjmuję wyzwanie ;].
  Też kocham Titanica, Piratów(Jack...chyba żadnej postaci tak nie kocham jak jego), i Vampire Diaries. Też z jednej strony ze mnie gaduła, a z drugiej cenię sobie spokój, samotność(nie dotyczy mojego kota). Cóż nie powinnam tyle o sobie zdradzać, bo nie będę co miała napisać o sobie. ;)Jakoś nikt nie zasnął, ja to dopiero będę przynudzać xD.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dowiedziałam się wiele rzeczy o Tobie. Zawsze chciałam mieć starszego brata. Ty masz starszych, młodszych, czy różnie?

  OdpowiedzUsuń
 4. Także kocham Titanica ! Uwielbiam także lato ;)
  Chodzę chyba na jakąś energię słoneczną XD
  Czasami bardzo lubię ciszę i samotność.
  Ale potem zawsze wracam do świata żywych :D
  Wielu ciekawych rzeczy się o Tobie dowiedziałam :)
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 5. S ja nie lubię "Titanica" :P Jest zbyt łzawy, jak dla mnie, a ja nie znoszę łzawych filmów, bo potem nie mogę się pozbierać. Co dziwne, najbardziej ryczałam na takich filmach jak "Gladiator" czy "Armageddon" i jestem pewna, że już więcej ich nie obejrzę, bo mam traumę do końca życia (mimo że były naprawdę dobre) xD
  Ale "Plotkarę" oglądaj, jest bardzo fajna ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Dzięki za zaproszenie :D Już dawno napisałam o sobie, ale zapomniałam podziękować :)

  Fajnie czegoś się o Tobie dowiedzieć :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...