Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

wtorek, 7 czerwca 2011

Buszujący w zbożu - J. D. Salinger

Przeczytałam "Buszującego w zbożu", bo jest to moja lektura. Nie będę pisać recenzji, tylko krótką opinię. Narratorem powieści jest Holden, chłopak bardzo inteligentny i nie przepadający za ludźmi. Poznajemy go, gdy wylatuje z kolejnej szkoły. Uważam, że ta książka jest dość dziwna, ale przez to wciągająca, nie wiadomo, czego można się spodziewać na następnych stronach. Jej wielkim plusem jest język, jakim została napisana. Taki lekki, młodzieżowy. To było super. Polubiłam bardzo siostrę bohatera, Phoebe, gdyż potrafiła ona słuchać ludzi. Uważam, że warto tę książkę przeczytać i polecam ją mimo, że to lektura szkolna, co niektórych może odstraszyć :D

5 komentarzy:

 1. Będę pamiętać, kiedy mi ją zadadzą ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie kończę ją czytać ;)
  Też mi sie bardzo podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie się bardzo nie podobało. :( Styl i bohaterowie mnie denerwowali.

  OdpowiedzUsuń
 4. zapraszam ksiazki-bo-kocham-czytac.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Omawialiśmy ją na zajęciach z literatury amerykańskiej w tym semestrze. Muszę przyznać, że zdecydowanie mnie coś w niej ujęło. Po angielsku czyta się ją lepiej niż po polsku, ale to wiadomo :D Lubię siostrę Holden, a i on sam był momentami rozbrajający z swoją narracją.
  Książka była przez pewien czas zakazana w niektórych stanach w USA :D

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...