Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 25 listopada 2012

"Złotousta Diablica" - Jaye Wells


 • Wydawnictwo Rebis
 • Cykl o Sabinie Kane #4
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 441
 • Cena: 37.90 zł   • Wszystko się komplikuje

  To już czwarty tom przygód Sabiny, Giguhla i Adama. Wydawać się mogło, że los wreszcie się do nich uśmiecha, przykre epizody przeszłości zostają za nimi, a ich przyszłość przedstawia się w kolorowych barwach. Nic bardziej mylnego! Sabina wydaje się nie być stworzona do odczuwania spokoju i bezpieczeństwa, a w życiu wciąż przychodzi jej walczyć o bliskich. Czy i tym razem uda się jej wyjść zwycięsko z bagien, w które wpadła?

  Sabina przez przypadek staje się świadkiem miejsca zbrodni. Ktoś w bardzo okrutny sposób zabił śmiertelnika. Ale przecież w Nowym Jorku takie rzeczy się zdarzają. Sytuacja się komplikuje, gdy w klubie znajduje się ciało maga. Jego śmierć jest wiadomością. W mieście grasuje morderca. Kto będzie jego następną ofiarą? Czego chce? Jego obecność i poczynania mogą zagrozić dążeniom do pokoju magów i wampirów. Czy to nie dziwny zbieg okoliczność, że w momencie gdy dwie rasy po stuleciach wojny dążą do podpisania pokoju, zaczynają ginąć niewinne istoty? Sabina wraz ze swoimi przyjaciółmi dostaje zadanie rozwiązania tej zagadki. Ale czy śmierć mordercy wystarczy? Czy potem wszystko zacznie się wreszcie układać? Mogłoby się wydawać, że tak, ale przecież mówimy o Sabinie Kane, którą kłopoty dościgną zawsze i wszędzie.

  Czwarta część była utrzymana na poziomie poprzednich. Ani nie była lepsza ani gorsza. Jak zwykle z zapartym tchem śledziło się losy Sabiny, Adama i Giguhla i samemu próbowało się rozwiązać tajemnicę zabójstw. Zdecydowaną zaletą tego tomu jest jego nieprzewidywalność. Połowy zdarzeń w ogóle się nie spodziewałam. W życiu nie przyszłoby mi do głowy, że autorka uśmierci kogoś – chcecie wiedzieć kogo? Koniecznie przeczytajcie! Złotousta diablica roi się od niespodzianek i zwrotów akcji, które sprawiają, że czytelnik nie może się oderwać.

  Ten cykl może nie należy do grona tych najlepszych, ale zawsze z wielką przyjemnością zagłębiam się w życie Sabiny, pozwalam się porwać jej problemom i zapominam o swoim świecie i stosie rzeczy do zrobienia. Jeśli szukacie mocnych wrażeń, wciągającej lektury i twardej, bezwzględnej bohaterki, to koniecznie przeczytajcie tę serię :).

  Tak jak już wspominałam w recenzji tomu poprzedniego, przygody Sabiny przypominają mi historię Cat z Nocnej Łowczyni i Riley z serii Zew Nocy. Dlatego wszystkich lubujących się w tych cyklach zachęcam do zapoznania się z panną Kane.

  Złotousta diablica zdecydowanie mi się podobała, czytało się ją szybko, a oddech nieraz uwiązł mi w gardle. Fani owej serii nie mogą odpuścić sobie tomu czwartego, a jeśli ktoś nie zna jeszcze Sabiny, może skusi się na część pierwszą?

  Ocena: 8/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Rebis za możliwość przeczytania Złotoustej Diablicy.  Cykl o Sabinie Kane:
  1. Rudowłosa - RECENZJA
  2. Mag w czerni - RECENZJA
  3. Zielonooki demon - RECENZJA
  4. Złotousta diablica
  5. Blue - Blooded Vamp


  8 komentarzy:

  1. Czytałam tylko pierwszą część, ale była naprawdę fajna :D Lubię ten typ książek, więc z pewnością sięgnę po kolejne części. Poza tym uwielbiam mocne i twarde bohaterki! :D

   OdpowiedzUsuń
  2. Pierwsza oraz druga część za mną. Koniecznie muszę zapoznać się z kontynuacjami :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Od pewnego czasu jestem bardzo ciekawa tej serii.

   OdpowiedzUsuń
  4. Muszę sięgnąć po część pierwszą.

   OdpowiedzUsuń
  5. Nie czytałam jeszcze tej serii, ale mam w raczej dalszych planach:)

   OdpowiedzUsuń
  6. Muszę się przełamać i zacząć przygodę z pierwszymi tomami :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Całkiem, całkiem :) W ogóle chciałabym stać się posiadaczką całego cyklu :)

   OdpowiedzUsuń
  8. Przede mną jeszcze trzeci tom, ale obu jestem równie ciekawa :D

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...