Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

czwartek, 22 listopada 2012

Nowości Wydawnictwa MagTytuł: Skok w konflikt/Skok w wizję
Autor:  Stephen R. Donaldson 
Tłumaczenie:  Piotr W. Cholewa
Oprawa:  miękka
Format:  135x202
Liczba stron:  656
Rok wydania:  16 listopada 2012
Cena detaliczna:  49,00 złSkok w konflikt/Skok w wizję wyd.2.
Angus Thermopyle miał najgorszą reputację spośród tych kosmicznych piratów, którzy zachowali jeszcze prawo do dokowania na stacji. Plotka głosiła, że każdy, kto został jego partnerem, załogantem czy wrogiem, kończył martwy albo w pudle. Nick Succorso był jego przeciwieństwem. Cieszył się reputacją pirata raczej zuchwałego niż krwiożerczego. Osobisty wdzięk sprawiał, że mężczyźni robili o co poprosił, a kobiety dawały mu to, czego chciał.
 Do czasu pojawienia się Morny Hyland nie wchodzili sobie w drogę. Później stało się jasne, że w Sektorze Delta jest miejsce tylko dla jednego z nich. 
 I to jest dopiero początek tej historii...Seria: Malazańska Księga Poległych
Autor: Steven Erikson
Tłumaczenie:  Michał Jakuszewski
Oprawa:  miękka
Format:  165x230
Liczba stron:  896
Rok wydania:  16 listopada 2012
Cena detaliczna:  59,00 zł
Wspomnienie lodu wydanie 2.

Na spustoszonym kontynencie Genabackis zrodziło się nowe, straszliwe  imperium, Pannion Domin, które szerzy się niczym potop skażonej krwi,  pożerając wszystkich wrogów tajemniczego proroka zwanego panniońskim  jasnowidzem. Sprzeciwia mu się sojusz, w którego skład wchodzą Zastęp  Dujeka Jednorękiego, Caladan Brood, Anomander Rake oraz Rhivijczycy z  równin. Fanatycy jasnowidza mają przewagę liczebną, dlatego też  sojusznicy muszą zapomnieć o
dzielących ich różnicach i nawiązać kontakt  z potencjalnymi sprzymierzeńcami, tajemniczym bractwem najemników,  noszącym nazwę Szarych Mieczy, które zobowiązało się bronić miasta  Capustan przed oszalałymi hordami.
„Wspomnienie lodu”, w którym powraca wielu kluczowych bohaterów „Ogrodów  księżyca”, stanowi  kolejny rozdział epickiej fantasy Stevena Eriksona -  „Malazańskiej Księgi Poległych”.


4 komentarze:

  1. Druga pozycja mnie zainteresowała :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Po "Wspomnienie lodu" sięgnę na pewno, bo mam na swojej półce poprzedni tom i jeszcze czekam na pierwszy, a więc kolekcjonuję całą serię :)

    OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...