Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

poniedziałek, 22 października 2012

"Saga księżycowa. Cinder" - Marissa Meyer

 • Wydawnictwo Egmont
 • Saga księżycowa #1
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 439
 • Cena: 34.99 zł  
 • Przeznaczenie kopciuszka

  Bajka o kopciuszku jest jedną z najpopularniejszych, nie znam nikogo, kto nie wiedziałby, o co w niej chodzi. Od pokoleń matki opowiadają swoim dzieciom o biednej, dobrej dziewczynie, którą spotkał niezasłużony los. O tym, jak spotkała swojego wymarzonego księcia i żyli długo i szczęśliwie. A gdyby owa baśń wyglądała inaczej? Gdyby działa się w przyszłości? Gdyby kopciuszek był cyborgiem? Jesteście w stanie wyobrazić sobie taką historię? Bo Marissa Meyer była i stworzyła niepowtarzalną historię w oparciu o znaną wszystkim bajkę.

  Co nieco o świecie
  Świat, w którym żyje Cinder to dość odległa przyszłość. Akcja dzieje się 126 lat po IV wojnie światowej. Miliony ludzi od dawna umiera na zarazę. Mimo licznych badań nie udało się wynaleźć antidotum. Wystarczy jedna plamka na ciele, a już zabierają cię w miejsce z dala od ludzi, gdzie szybko nastąpi twój koniec.
  Księżyc zamieszkują lunarzy, istoty władające magią i wrogo nastawione wobec ludzi. Grozi międzygalaktyczna wojna. Co stanie się z ziemią, jeśli rzeczywiście dojdzie do walki? Czy nastąpi koniec ziemskiego życia?

  Cinder to dziewczyna-cyborg. Mieszka w Nowym Pekinie wraz ze swoją prawna opiekunką. Kobieta nie znosi jej i wszystkiego, co sobą reprezentuje. Nic więc dziwnego, że bohaterka nie ma łatwego życia. Na utrzymanie zarabia majsterkowaniem: reperuje przeróżne rzeczy, od androidów do małych przenośnych urządzeń.
  Jej życie ulega drastycznej zmianie, gdy sam książę Kai prosi ją o naprawienie swojego robota. To wtedy zostaje wplątana w międzygalaktyczne problemy. Cinder odkrywa niesamowite fakty o samej sobie i o swojej przeszłości. Do tego powoli i nieubłaganie zachowuje się w księciu. Czy jedna dziewczyna da radę powstrzymać złą królową panującą na księżycu? A może lepiej się poddać i zaoszczędzić wszystkim cierpienia? Historia kopciuszka się dopełnia, czy i tym razem będzie żyła długo i szczęśliwie?

  Podczas lektury towarzyszyło mi mnóstwo emocji. Od smutku i współczucia, przez frustrację, do pełnego radości uśmiechu. Główna bohaterka z racji tego, kim jest, musi walczyć o wszystko: dach nad głową, pozycję w społeczeństwie i jakikolwiek szacunek. Czasem, gdy czytałam o niesprawiedliwości ludzi wobec niej, było mi żal Cinder, jednak jej niektóre cięte riposty i chwile szczęścia sprawiały, że i mi robiło się cierpło na sercu.
  A przecież nie ma to, jak przeżywanie powieści razem z główną bohaterką!

  Ostatnio udaje mi się trafić na same dobre książki, to aż zdumiewające. Pewnie sobie myślicie: no i znowu poleca jakąś książka. Ale naprawdę warto poświęcić jej chwilę uwagi i spędzić popołudnie w świecie nowoczesnego kopciuszka. Osobiście wchłonęłam tę książkę. Nawet nie zauważyłam, że zbliżam się ku końcowi, tak mnie oczarowała!
  Dlatego zachęcam wszystkim fanów science fiction, futurystycznych powieści i pięknych baśni do zapoznania się z tą jedyną w swoim rodzaju książką.

  Ocena: 9.5/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont za możliwość poznania nowego kopciuszka.  Saga Księżycowa:
  1. Cinder
  2. Scarlet (premiera w USA: 05.02.2013)
  3. Cress
  4. Winter

  13 komentarzy:

  1. Zamierzam w tym tygodniu, a najpóźniej w weekend zabrać się za lekturę tej książki :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Wydaje się interesującą lekturą;)

   OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam i bardzo mi się spodobało.

   OdpowiedzUsuń
  4. Wszyscy chwalą i chwalą, nie ma mowy, żebym ją sobie odpuściła. Tym bardziej, że pomysł wydaje się naprawdę ciekawy, nie miałam jeszcze okazji czytać żadnej baśni w tak nowoczesnym wydaniu, a to z pewnością coś dla mnie. :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Mam coraz większą ochotę na tę książkę :)

   OdpowiedzUsuń
  6. Już nie mogę się doczekać kiedy książka znajdzie się w moich rękach! Mam zamiar od razu zabrać się do jej czytania :D

   OdpowiedzUsuń
  7. NIgdy nie słyszałam o tej powieści, ale skoro kilka osób już ją zachwalało, chyba kiedyś się skusze:)

   OdpowiedzUsuń
  8. Wszyscy tak bardzo zachęcacie tę pozycje, więc nie dziwne że mam na nią ochotę:)

   OdpowiedzUsuń
  9. Ostatnio ciągle słyszę o tej książce i zbiera same pochlebne opinie, więc oczywiście przeczytam, o ile wpadnie w moje ręce :)

   OdpowiedzUsuń
  10. Magiczna... oj bardzo magiczna :) Nie mogę się doczekać kontynuacji!

   OdpowiedzUsuń
  11. Bardzo chcę ją przeczytać. Wszyscy ją teraz wychwalają! :)

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...