Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

sobota, 13 października 2012

"Kuszona" - P.C Cast & Kristin Cast


 • Wydawnictwo Książnica
 • Dom Nocy #6
 • Ilość stron: 391
 • Cena: 29.90 zł
 • Kuszona czy Skuszona?

  W Domu Nocy młode wampiry uczą się, mają zapewnioną ochronę i przechodzą przemianę. To tam trafiła Zoey, gdy została naznaczona. To tam znalazła dom, przyjaciół i szczęście. Okazało się, że dziewczyna nie jest zwykłą adeptką, ale kimś, kogo bogini Nyks obdarzyła potężną mocą. Przez to wyróżnienie na bohaterce spoczywa wielka odpowiedzialność, codziennie przychodzi jej walczyć ze złem. Tym razem musi pokonać to, które ma ukryte głęboko w sobie. Czy Zoey pozostanie wierna swojej bogini? A może przejdzie na złą stronę mocy?

  W Kuszonej poznajemy losy bohaterów z różnych perspektyw. Głównie mamy narrację z punktu widzenie Zoey, ale co jakiś czas pojawiały się rozdziały, w których historię opowiadała Stevie Rae, Afordyta i nowa postać: Rephaim. Ten zabieg sprawiał, że czytelnik miał szerszy punkt widzenia niż główna bohaterka, co mi się bardzo podobało.

  Po ucieczce z Domu Nocy Zoey, jej przyjaciele i liczni chłopacy skryli się w opactwie. Myśleli, że udało im się pozbyć Kalony, ale jego wpływ sięga głębiej, niż się spodziewali. Bohaterowie są świadomi, że czeka ich niełatwa walka, szczególnie, że Zoey już raz prawie nie straciła życia. Mimo wszystko staną do walki, by pokonać zło.
  Jednak sprawa się komplikuje, gdy okazuje się, że Zoey jest nowym wcieleniem A-yi, osoby, która wieki temu została powołana do życia, by rozkochać w sobie Kalonę i go pokonać. Przez to nasza wybranka Nyks czuje więź ze złym ale pełnym uroku wrogiem. Czy uda jej się zignorować to dziwne przyciąganie? Nie pomaga fakt, że jej najlepsza przyjaciółka, Stevie Rae, ma przed nią tajemnice. Takie, które na zawsze mogą zniszczyć ich przyjaźń. Czy i tym razem dobro pokona zło?

  W serii Dom Nocy uwielbiam to, że czyta się ją tak niesamowicie szybko i lekko. Nie trzeba się za bardzo wysilać przy lekturze ani nad niczym głowić. Czytając, odprężałam się i wchodziłam w świat, w którym nie trzeba się uczyć pierwiastków chemicznych czy wzorów na prędkość. A właśnie tego teraz potrzebowałam. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to głęboka książka, ale czasem człowiek potrzebuje odskoczni. Bez wahania polecam tę serię szukającym rozrywki i chwili wytchnienia od rzeczywistości. A ci, którzy śledzą losy Zoey od początku, nie powinni być rozczarowani Kuszoną.

  Niektórych może przerażać liczba tomów (wkrótce 10), ale tę serię czyta się tak szybko, że nawet się nie zauważa, że przeczytało się już sześć. Wniosek z tego jeden: jeśli szukacie czegoś lekkiego, to nie dajcie się odstraszyć długości tego cyklu.

  Osobiście lubię poznawać dalsze losy Zoey, zagłębiać się w świat Domu Nocy. Lektura to przyjemność. Dlatego zachęcam Was do zapoznania się z z tą serią :)

  Ocena: 7/10

  Serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat za możliwość przeżycia kolejnej przygody z Zoey Redbird.  Cykl Dom Nocy:
  1. Naznaczona
  2. Zdradzona
  3. Wybrana
  4. Nieposkromiona
  5. Osaczona
  6. Kuszona
  7. Spalona
  8. Przebudzona
  9. Przeznaczona

  12 komentarzy:

  1. Długość mi nie straszna, ale jakość przeraża! :D Te książki są straszne, chociaż kuszące wydaje się, dodanie większej ilości narratorów. Im mniej Zoey, tym lepiej! :D Aż się chyba wezmę za 5 tom. :3

   OdpowiedzUsuń
  2. Tej części jeszcze nie czytałam, ale mam ją na półce i wkrótce zamierzam nadrobić braki. :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Jestem w tyle z tą serią i to nawet bardzo. Nawet jeden tom nie przeczytany :P Muszę w końcu to zmienić :)

   OdpowiedzUsuń
  4. Ciekawi mnie ta seria. Opinie zbiera różne i raz już chciałam się w nią zaopatrzyć, ale ostatecznie zrezygnowałam ;) Może za jakiś czas jednak się zdecyduję ;)

   OdpowiedzUsuń
  5. czytałam i pozytywnie wspominam :)
   czeka na mnie teraz 9 tom na półce :)

   OdpowiedzUsuń
  6. Ja z tą serią spasowałam po drugim tomie i na razie nie planuje powrotu.n

   OdpowiedzUsuń
  7. Czytałam trzy tomy i na półce czeka na mnie czwarty:) Ja tę serię jak na razie bardzo lubię;)

   OdpowiedzUsuń
  8. Czytałam, też mi się podobała ;D

   OdpowiedzUsuń
  9. Tak się składa,że ja właśnie na tym tomie poprzestałam czytać tą serię.. Niestety, ale im dalej tym gorzej według mnie :D

   OdpowiedzUsuń
  10. Ta część była jak dotąd najlepsza moim zdaniem... ;)

   OdpowiedzUsuń
  11. Jestem już po 8 częściach, lubię tę serię :)

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...