Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

poniedziałek, 9 maja 2011

Jutro - John Marsden

Czy Jutro może zmienić całe Wasze życie? Co zamierzacie robić następnego dnia? Ja pewnie wstanę wcześnie rano, pójdę do szkoły, potem wrócę do domu, zrobię lekcje, zjem obiad, poczytam, obejrzę jakiś film i to tyle. Dzień jak każdy inny. A co jeśli nie? Jeśli wydarzy się coś całkiem niespodziewanego, coś, co wywróci cały mój świat do góry nogami? Czy jeden dzień może tyle zmienić? Co nas jutro czeka?

Siedem osób, znających się ze szkoły, wybrało się do Piekła, to nazwa trudno dostępnego miejsca w górach. Pragnęli tylko miło spędzić czas, poznać się lepiej i na krótki czas stać się całkiem niezależni. I udało im się. Odkryli także piękne miejsce, o którym wiedzą tylko oni i pragną, by tak pozostało. Pewnej nocy widzieli mnóstwo samolotów na niebie, trochę dziwne, ale nie przywiązali do tego wielkiej wagi. Niestety, czas sielanki się szybko skończył i musieli wrócić do domu, do normalnego życia. Jednak co znaleźli w swojej rodzinnej miejscowości? Pustkę, martwe zwierzęta, niektórych domów po prostu nie było, w ich miejscu ziała dziura. Co się stało? Co spowodowało w tak krótkim czasie, taką zmianę? Czy to może początek III wojny światowej?

Bohaterką, a zarazem narratorką jest Ellie, osoba zagubiona we własnych uczuciach, a poddana tak wielkiej próbie. Dziewczyna świetnie prowadzi samochody, rodzice mieli do niej wielkie zaufanie, była szczęśliwa mieszkając na wsi i zajmując się farmą. Czy poradzi sobie w nowym świecie?
Oprócz niej jest szóstka innych ocalałych osób, z którą powróciła z Piekła: Homer, Fi, Lee, Robyn, Corrie i Kevin. Każdy z nich wywoływał we mnie jakieś uczucia, czasami miałam ochotę na nich nawrzeszczeć, czasami objąć i powiedzieć, jacy są super. Najbardziej z nich lubię Homera, podziwiam go :). Wszyscy bohaterowie są naprawdę odważni i sprawili, że i ja pragnę taka być.

Pomysł na tę książkę jest wyjątkowy, autor zadziwiał mnie opisami ze wszelkimi szczegółami, naprawdę musiał sporo wiedzieć, by udało mu się stworzyć takie coś. John Marsden niczego nie słodzi i pokazuje, jakie jest w rzeczywistości. Teraz boję się, że to może i mi się przytrafić.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, jaka jest przyczyna pustki w miasteczku, to sięgnijcie po tę książkę. Mnie zmusiła do refleksji i pokazała, że to, co oczywiste, wcale nie musi takie być. Wystarczy jedno Jutro by wszystko zmienić! Po tej książce bardziej doceniam dziś. Ta seria ma aż siedem części, które zamierzam przeczytać. Moim zdaniem ta książka może trafić do bardzo dużej ilości odbiorców, jest taka uniwersalna. Polecam, koniecznie przeczytajcie!

9/10

7 komentarzy:

 1. W takim razie pozostaje mi się tylko cieszyć, że książka już idzie do mnie pocztą ;)
  Widziałam film i jestem ciekawa czy część pierwsza też mi się tak spodoba :D

  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurczę, a ja się jeszcze zastanawiałam nad tą książką xD No nic, jak tak, to trzeba będzie przeczytać ;D

  OdpowiedzUsuń
 3. AAAAAAAAACHHHH!!! nie wiem czemu, ale od przeczytania opisu 'Jutra' mam na nie tak ogromną ochotę, że na pewno jutro na miniwyprawie książkowej zakupię... Super recenzja (początek fenomenalny), utwierdza mnie w przekonaniu, że książka warta każdych pieniędzy. omg, nie mogę się doczekać!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Książka rzeczywiście fajna,choć nie poruszyła mnie jakoś specjalnie,ale po drugą część sięgnę napewno :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jedna z najciekawszych książek jakie ostatnio przeczytałam! Bardzo mnie wciągnęła i już nie mogę się doczekać Jutra2. ;D

  OdpowiedzUsuń
 6. Większość z nas popada w monotonię, sama tak mam,a zmienić jest to ciężko. Coraz cześciej widzę tą książkę, więc to kolejna pozycja za którą musze się zabrać. Krótko zwięźle i na temat napisane, dobra recka : )

  OdpowiedzUsuń
 7. nie czytałam, choć recenzji o niej jest mnóstwo. Wydaje mi się, że fabuła jest podobna do serii gone, ale nie wiem, czy to prawda, gdyż nie czytałam żadnej z nich.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...