Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

piątek, 6 maja 2011

Anioł - L. A. Weatherly

Jak wyobrażacie sobie anioły? Jako dobre i piękne istoty w białych szatach ze złotą aureolką nad głową? Albo uważacie, że to ludzie po śmierci stają się niebiańskimi stworami? A może macie jeszcze inne równie niesamowite ich wyobrażenie? Czy w ogóle w nie wierzycie? Myślę, że anioły stworzone przez L. A. Weatherly zaskoczą każdego. Nawet Ciebie.

Willow mieszka u cioci razem ze swoją chorą umysłowo mamą. Dziewczyna ma szesnaście lat, ale po tym co przeszła, wydaje się dorosła. Chodzi do szkoły, gdzie jest uważana za dziwaczkę. Ma tylko jedną przyjaciółkę. Uwielbia naprawiać samochody i jest w tym naprawdę dobra. A do tego posiada dziwną zdolność: gdy dotyka ludzi, widzi ich przyszłość. Od razu ją polubiłam, wydawała mi się twarda, odważna. I nie myliłam się.
Alex, agent CIA i Zabójca Aniołów w jednym, dostaje nakaz zabicia Willow. Gdy odnajduje dziewczynę, widzi, że coś tu się nie zgadza. Nie jest ona złym aniołem, pożywiającym się ludźmi, którego powinien zlikwidować. Jednak nie jest także w pełni człowiekiem. Chłopak postanawia ją śledzić.

Bohaterka próbuje pomóc swojej koleżance ze szkoły: Beth, która uważa, że widziała anioła i potrzebuje rady. Wtedy Willow ma pierwszą styczność z tymi stworami, czuje, że one wcale nie są dobre. Gdy Beth wstępuje do Kościoła Aniołów, dziewczyna podejmuje ostatnią próbę uratowania znajomej. To zaprowadza ją do owego kościoła, w którym ludzie uważają, że jest niebezpieczna. Pragną ją zabić. Ratuje ją ciemnowłosy, nieznajomy chłopak, który wywozi ją stamtąd. Willow jest przerażona, wie, że właśnie uniknęła śmierci – strzelano do niej. W samochodzie obcy mówi, że nazywa się Alex i informuje bohaterkę, że jest ona półaniołem. I nie jest to żart. Próbuje jej wszystko wyjaśnić, na przykład to, że nie może wrócić do domu, bo i ludzie i anioły pragną jej śmierci, a także dlaczego jest tym, kim jest i przekonuje ją do pojechania razem z nim do jego przyjaciela. Dziewczyna nie ma wyjścia, razem z nieznajomym wyrusza w daleką podróż. Oboje szybko zaczynają pałać do siebie nienawiścią, co sprawia, iż wspólna jazda samochodem nie należy do wygodnych. Życie obojga jest zagrożone, poluje na nich masa ludzi, wierzących, że anioły są dobre. Co chwila czyha na nich niebezpieczeństwo. Alex przyzwyczajony do takich sytuacji, nieźle sobie radzi, Willow nie, czuje się samotna i tęskni za matką. A najgorsze jest to, że anioły uważają, że dziewczyna zagraża ich rasie, myślą, iż tylko ona jako jedyna stanowi dla nich zagrożenie. Czy uda im się przeżyć? Czy do końca wspólnej podróży będą się nienawidzić?

Podobało mi się, że autorka stworzyła takie anioły, jakich jeszcze nie było. Jako złe, okrutne, żywiące się energią ludzi stwory. Było parę wyjątków, które chciały nam pomóc, jednak szybko pozbawiano ich życia. Polubiłam bardzo bohaterów, Willow za jej nietypowość i odwagę, a Alexa bo był po prostu świetnym facetem: przystojnym, a do tego myślącym. O takich czasem trudno w naszym świecie :)

Uważam, że książka jest naprawdę wyjątkowa i jestem pewna, że wrócę do niej nie raz. Jest to powieść o nienawiści i miłości, o podziale rzeczy na dobre i złe i o odwadze, którą każdy z nas jest obdarzony. Ja jestem oczarowana i na pewno sięgnę po kolejne tomy. Gorąco polecam!

10/10

7 komentarzy:

 1. Hm. Twoja recenzja tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że koniecznie muszę tą książkę przeczytać :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Mogę się tylko podpisać pod komentarzem ven_detty :D
  Na pewno przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja tej książki nie spisałam na straty, ale biorąc pod uwagę pewne aspekty była ona dość sporym rozczarowaniem. Nie wiem, czy sięgnę po drugą część. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja się po niej dużo nie spodziewałam, więc była dla mnie miłym zaskoczeniem. Ale rozumiem, że czytelnikom bardziej wymagającym ode mnie coś może nie pasować :).

  OdpowiedzUsuń
 5. Zakochałam się w tej książce od pierwszej recenzji, jaką przeczytałam! Fabuła wydaje się być wyjątkowa, a każda pojedyncza opinia o niej jest pozytywna. Muszę przeczytać!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mi pozostaje się tylko cieszyć, że ta książka czeka już na mojej półce ;)
  Muszę się za nią prędko zabierać !
  Super recenzja - pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 7. Zasmuciłam się strasznie, bo żałuje, że nie wybrałam właśnie tej książki w empiku. Musze jak najszybciej ją zdobyć ; )

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...