Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

czwartek, 28 marca 2013

"Look" - Sophia Bennett


 • Wydawnictwo Egmont
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 359
 • Powieść bez kontynuacji 
 • Jak to jest być modelką?

  Kim są modelki? Te piękne, długonogie dziewczyny o namiętnym spojrzeniu, które patrzą na nas z bilbordów? Jak to jest być kimś takim? Czy ich praca rzeczywiście nie wymaga nic więcej poza urodą? Czy naprawdę zarabiają grube pieniądze tylko za pozowanie do zdjęć? I najważniejsze pytanie: ile trzeba poświęcić, żeby zostać modelką?

  Historia
  Ted zawsze żyła w cieniu swojej wspaniałej, pięknej siostry. Nigdy nie uważała się za ładną ani wyjątkową.
  Dlatego nie może wyjść ze zdziwienia, kiedy zostaje zauważona na ulicy przez pracownika agencji modelek, który proponuje jej próbne zdjęcia. Na początku bohaterka uważa to za głupi żart, ale gdy znajduje dowód, iż to prawdziwa propozycja za radą siostry postanawia spróbować. Czasem idzie jej to lepiej, czasem gorzej, nie zawsze czuje się szczęśliwa. Okazuje się, że największą sztuką nie jest pozowanie do zdjęć, ale nie zatracenie siebie. Do tego Ted przeżywa trudne chwile w domu, jej siostra ma raka, jej rodzice ledwie się trzymają. Jak dziewczyna poradzi sobie z tak trudną sytuacją?
  Droga Ted nie należy do łatwych, ale bohaterka wiele się uczy na swoich błędach, a nowe doświadczenia sprawiają, że staje się dzielniejsza i mądrzejsza.

  Przesłanie
  Książka mimo że porusza ciężkie tematy nie przytłacza czytelnika. Czyta się ją lekko i szybko, ale przy tym nie sposób nie zastanawiać się nad życiem. Zawiera ona pewne przesłanie, które w bardzo przystępny sposób zostało przedstawione.

  Bohaterowie
  Kolejną z zalet powieści jest fakt, że Ted to zwyczajna dziewczyna, która nie uważa się za nie wiadomo kogo. Przytrafia jej się coś niezwykłego, ale nie przestaje być ona sobą, a gdy przychodzi co do czego, potrafi podjąć dobrą decyzję i nie zatracić siebie. Bardzo polubiłam tę sympatyczną dziewczynę. Ava, jej siostra, zmaga się z rakiem, radzi sobie najlepiej jak potrafi. Podobało mi się przedstawienie relacji tych dwóch sióstr, tego jak się zmieniały względem siebie. Kolejną dość ważną postacią jest Nick, może nie pojawiał się dość często, ale ostatecznie odegrał sporą rolę. Uważam go za uroczego chłopaka i zdecydowanie zdobył moją sympatię.

  Dla kogo
  Polecam tę powieść przede wszystkim nastoletnim dziewczynom (ale nie tylko) szukających mądrej, realistycznej lektury pełnej ciekawych bohaterów. Nie ma tu dużo akcji a mimo to nie nudziłam się podczas lektury, wręcz trudno było mi się oderwać. Autorka posługuje się przyjemnym i ładnym językiem, który sprawia, że książkę z jeszcze większą łatwością się pochłania. Uważam, że to dobry prezent dla koleżanki, młodszej czy starszej siostry, gdyż Look ze swoim przesłaniem powinien spodobać się wielu osobom :)


  Ocena: 9/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Egmont za możliwość poznania świata modelek.


  10 komentarzy:

  1. Mam już tę książkę i mam nadzieję, że będę mogła napisać równie dobrą recenzję ;)

   OdpowiedzUsuń
  2. Z początku nie przekonywała mnie ta książka. Jednak po twojej recenzji mogę stwierdzić że muszę ją przeczytać. :)

   OdpowiedzUsuń
  3. A ja byłam pewna, że ta książka jest gorsza.

   OdpowiedzUsuń
  4. Lubię książki o tematyce modelingu i trudnościami z nim związanego. Do tego dochodzi postać chorej siostry. Coś mi się wydaje, że sięgając po tę książkę będę miała przy sobie paczkę chusteczek :)

   OdpowiedzUsuń
  5. To raczej nie moja tematyka, więc sobie odpuszczę :)

   OdpowiedzUsuń
  6. Raczej nie moja tematyka, ale czasami trzeba przeczytać coś innego :)

   OdpowiedzUsuń
  7. Wow, brzmi nieźle, nie słyszałam w ogóle o tej książce! Czuje się zaintrygowana :)

   OdpowiedzUsuń
  8. Dużo dobrego o niej słyszałam dlatego i ja będę musiała w końcu po nią sięgnąć:)

   OdpowiedzUsuń
  9. Praktycznie same pozytywne opinie o niej czytam. W końcu trzeba będzie gdzieś poszukać :D

   OdpowiedzUsuń
  10. Już 16 kwietnia Wydumamy Brednie! Wszystkich miłośników książek zapraszamy do odwiedzenia
   naszej strony www.wydumanebrednie.pl. Przenieście się z nami do świata literatury. Poznajcie
   opinie innych na temat Waszych ulubionych książek i wypowiedzcie się sami. Bądźcie na bieżąco z
   wydarzeniami literackimi! Niech facebook nie będzie jedyną książką, którą czytacie! Znajdźcie czas dla
   książek!
   http://imageshack.us/photo/my-images/197/wydumanebrednie1.jpg/

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...