Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

piątek, 29 kwietnia 2011

Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker - Leanna Renee Hieber

I ja przeczytałam „Dziwną i piękną opowieść o Percy Parker” - czy rzeczywiście dziwną i piękną? Gdy zobaczyłam opis i okładkę, nie czułam niczego. Nie ciągnęło mnie do niej, jedna z wielu książek. Jednak recenzje wielu osób na forum były bardzo pozytywne, to sprawiło, że sięgnęłam po tę powieść.

Akcja powieści rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie, wszystko tam wygląda inaczej niż w czasach dzisiejszych. Kobiety są moim zdaniem strasznie traktowane, ale na szczęście jest Akademia Ateńska, miejsce dla obu płci. Każdy mógł się tam kształcić. Tam trafiła właśnie Percy Parker. Moim zdaniem autorka idealnie oddała charakter epoki. Sposób mówienia bohaterów, opisy ich ubiorów, wszystko pokazywało, że to nie dzieje się w naszych czasach. Było to bardzo sugestywnie oddane, niemal słyszałam szelest sukien.

Percy Parker, dziewczyna wyglądająca jak duch, wzbudza przerażenie u ludzi. Jednak tak naprawdę to zwykła osoba, szukająca miłości, akceptacji i przyjaźni, czy znajdzie to w Akademii Ateńskiej?
Marianna szybko stała się przyjaciółką naszej bohaterki, moim zdaniem to bardzo sympatyczna dziewczyna, nie oceniająca innych i pełna tolerancji.
Spotkamy tam jeszcze tajemniczą szóstkę, każda z postaci jest idealnie zarysowana, polubiłam prawie całą gromadkę. Tylko nie Rebeccę. Po prostu nie przepadam za takimi ludźmi. Przewodniczącym tego dziwnego „klubu” jest Alexi, zimny, nieprzystępny mężczyzna, który czasem sprawiał, ze serce zaczynało bić mi szybciej.

Na początku książki nie rozumiałam, o co chodzi, to sprawiało, że nie mogłam się oderwać. Koniecznie pragnęłam wiedzieć, kim oni są, co się dzieje. A gdy już znalazłam kilka odpowiedzi, akcja przyśpieszyła i wtedy już nie byłam w stanie odłożyć książki. Pochłonęłam ją bardzo szybko. Czytanie jej sprawiło mi ogromną radość. Nie wiem, co napisać o fabule, książka jest tak niesamowita, że tego nie można po prostu opisać.

Sięgnęłam po tę książkę, bo po „Deklaracji” nie miałam ochoty czytać zwykłego paranormal romance. "Dziwna i piękna opowieść o Percy Parker" nie zawiodła mnie. Była przepiękna. Moja ocena to 9.5/10. Polecam każdemu.

6 komentarzy:

 1. Lubię czytać książki, których akcja rozgrywa się w wiktoriańskim Londynie. Ciekawa fabuła i jeśli są jeszcze wiarygodne opisy to jest to idealna książka dla mnie. Z pewnością przeczytam :)
  Pozdrawiam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Hmm.. Mam na nią ochotę, ale na prawie każdą książkę mam ochotę. ;p Jednak jak wpadnie mi w łapki z pewnością przeczytam. :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszyscy tak polecają tę książkę, a ja wciąż jej nie przeczytałam ;)
  Wypadałoby nadrobić zaległości :D

  OdpowiedzUsuń
 4. spotkałam się już z jedną recenzją tej książki, ale twoja lepsza jest bo zachęca do czytania ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Koniecznie przeczytajcie bo książka ma to coś :) Nightmoth dzięki :)

  OdpowiedzUsuń
 6. już chyba gdzieś widziałam recenzję tej książki albo mi się wydaje ;p dobra recka.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...