Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

piątek, 27 grudnia 2013

"Mechaniczna Księżniczka" - Cassandra Clare

 • Wydawnictwo Mag
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 543
 • Diabelskie Maszyny #3
 • Cena: 39 zł
 • Kochając dwie osoby

  Tessa Gray, gdy przyjechała do Londynu, nie spodziewała się, że znajdzie się w samym środku wielkiej intrygi ani że przyjdzie jej wybierać między dwoma niezwykłymi chłopcami, których będzie kochać całym sercem. Ale właśnie tak w życiu bywa, nie da się przewidzieć przyszłości.
  Mortmain jest gotowy, by zaatakować, brakuje mu tylko Tessy. Czy uda się ją uratować, powstrzymać niebezpieczeństwo grożące wszystkim Nocnym Łowcom?

  W tej części pojawia się pewna nowa postać, Cecily. Po skończeniu Mechanicznego Księcia nie mogłam się doczekać, kiedy ją poznam. Wprowadzenie tej bohaterki było bardzo dobrym posunięciem. Dziewczyna dodaje sporo światła i humoru do londyńskiego instytutu. Jej relacja z Willem bardzo mi się podobała. Myślę, że jej historia czyni tę książkę jeszcze lepszą.
  Oczywiście nie zabraknie bohaterów znanych z poprzednich części: Gabriela i Gideona Lightwoodów, którzy również mają swoją rolę do odegrania.

  Jako trylogia prequel Diabelskie Maszyny nawiązują do współczesnych Darów Anioła. Po skończeniu lektury tej serii spodziewam się, że niektóre postaci, a dokładniej te, które przeżyły pojawią się w Mieście Niebiańskiego Ognia.
  W Mechanicznej Księżniczce wreszcie zostaje ujawniona tożsamość brata Zachariasza, postaci znanej nam z Darów Anioła.
  Również sprawy pochodzenia, powiązań rodzinnych stają się jaśniejsze.

  Sama nie wiem, która seria o Nocnych Łowcach bardziej mi się podoba. Obie są wspaniałe, z barwnymi bohaterami, do których tak łatwo czytelnik się przywiązuje. Dary Anioła w moim odczuciu nie są tak nieszczęśliwe, dzięki czemu lżej się je czyta, co czasem bywa sporym plusem – chociaż przed nami jeszcze ostatni tom, a kto wie, co wymyśliła autorka.
  Z całą pewnością obie serie są godne polecenia, więc jeśli nie znacie jeszcze historii Nocnych Łowców, to gorąco zachęcam do lektury :)

  Muszę przyznać, że chyba liczyłam na inne zakończenie. Przed lekturą długo rozważałam, jak mogłaby się skończyć ta seria, by nie był to nieszczęśliwy finał. Miałam kilka pomysłów, ale żaden nie wydawał mi się idealny, pasujący. Byłam pewna, że autorka wymyśli coś całkowicie innego. I jeśli o to chodzi, nie zawiodłam się. Jednak osobiście nie jestem zachwycona tym, jak się to potoczyło. Z drugiej strony taka rozdzierająca serce historia musiała mieć zakończenie, które zostawi czytelnika z mieszaniną kotłujących się przeróżnych emocji gotowych w każdej chwili wybuchnąć.

  Jest to jedna z tych książek, które wywołują silne uczucia, z których trudno potem się otrząsnąć. Powieść na długo zalega w głowie czytelnika i raz po raz sieje zamęt. Nie do zapomnienia. Historia głównych bohaterów, którzy są tacy szlachetni dobrzy, a do których szczęście rzadko się uśmiecha zdecydowanie wywołuje w duszy obrażenia. I to jest właśnie niesamowite.

  Ci, którzy znają już Willa, Jema i Tessę na pewno sięgną po Mechaniczną Księżniczkę, jedyne, co mogę powiedzieć: warto, nie zawiedziecie się. A tym, którzy jeszcze nie znają Diabelskich Maszyn zdecydowanie je polecam. Tej historii nie da się oprzeć :)

  Ocena: 10/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag za możliwość przeczytania Mechanicznej Księżniczki.  HISTORIE O NOCNYCH ŁOWCACH
  Diabelskie Maszyny (seria prequel)
  1. Mechaniczny Anioł
  2. Mechaniczny Książę moja recenzja
  3. Mechaniczna Księżniczka

  Dary Anioła
  1. Miasto Kości
  2. Miasto Popiołów
  3. Miasto Szkła
  4. Miasto Upadłych Aniołów
  5. Miasto Zagubionych Duszmoja recenzja
  6. Miasto Niebiańskiego Ognia (rok 2014)

  Autorka pracuje nad kolejną serią pt. The Dark Artifices, która ma opowiadać historię o nowym pokoleniu Nocnych Łowców – przewidziana data premiery to rok 2015.

  6 komentarzy:

  1. Nie mogę się doczekać, aż wpadnie w moje ręce :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Musze ją dorwać, w styczniu lub lutym, a nie wiem, czy finanse mi na to pozwolą, bo mam jeszcze w planach ostatni tom Morganville, który ukazuje się zaraz na początku stycznia... Może jakoś to będzie;) W każdym razie, pomimo okrutnego spoilera przeczytanego na fb jestem bardzo ciekawa Mechanicznej księżniczki... No i mam nadizeję, że jest lepsza niż Mechaniczny książę, na którym niestety się zawiodłam :(

   OdpowiedzUsuń
  3. Muszę zdecydowanie poszerzyć moją znajomość książek Cassandry Clare, bo przeczytałam aż Miasto kości ; p

   OdpowiedzUsuń
  4. Czytałam i byłam pod ogromnych wrażeniem tej książki. Jedna z moim ulubionych

   OdpowiedzUsuń
  5. Uwielbiam! Nie wiedziałam, że ma powstać kolejna seria, fajnie :D

   OdpowiedzUsuń
  6. Zapowiada się nieźle :) Chętnie zapoznam się z serią.
   Pozdrawiam!

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...