Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 9 grudnia 2012

"Miasto Zagubionych Dusz" - Cassandra Clare

 • Wydawnictwo Mag
 • Cykl Dary Anioła #5
 • Rok wydania: 2012
 • Ilość stron: 549
 • Cena: 39 zł 
 • Jest tylko mnóstwo krwi i potłuczonego szkła.*

  Nocni Łowcą, pół anioły, pół ludzie, strzegą świat przed demonami. Pilnują, aby zwykli Przyziemni byli bezpieczni i nieświadomi niebezpieczeństwa. Bo w naszym świecie ukrywa się jeszcze inny, całkiem nam nieznany. Clary, Jace, Simon, Isabelle, Alec i reszta bohaterów cyklu Dary Anioła przemierza go i walczy w obronie dobra i prawdy. Tym razem przychodzi im zmierzyć się z czymś potężniejszym niż zwykłe demony. Z Sebastianem. Synem, Valentine'a, w którego żyłach płynie mroczna krew. Chłopak ma diabelski plan i nie zawaha się spalić świata, by go zrealizować.

  Jace zniknął. On i Sebastian. Nikt nie wie dokładnie, co się stało tamtej nocy na dachu, ani czy Jace jeszcze żyje. Clary i jej przyjaciele uczepiają się nadziei i zamierzają zrobić wszystko, by odzyskać chłopaka. Są gotowi poruszyć niebo i ziemię. Tylko czy z Jace'a zostało coś, co można uratować? Teraz jest on związany z Sebastianem. Czy istnieje coś, co z powrotem odda mu wolną wolę? A może już za późno i nie ma ratunku? Nocnym Łowcom przyjdzie stoczyć bitwę o duszę Jace'a, a ich wrogami będą nie tylko prawdziwe demony, ale także te, które mają ukryte głęboko w sobie.

  Z każdą częścią bohaterowie ewoluują coraz bardziej, co sprawia, że moja sympatia do nich rośnie. Dojrzewają, znajdują w sobie uczucia, których się nie spodziewali. Ich odwaga i zdolność do poświęcenia rośnie. To wszystko sprawia, że są jednymi z moich ulubionych bohaterów książkowych. Naprawdę, niewiele postaci może się z nimi równać.

  Jak fani Nocnych Łowców wiedzą, seria Diabelskie Maszyny jest w jakiś sposób powiązana z Darami Anioła. Spadkobiercy rodu Herondale, Fairchild pojawiają się we współczesnym cyklu. Jednak na razie nikt poza samą autorką nie wie, jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na teraźniejszość. Ale w Mieście Zagubionych Dusz pojawia się wiele, drobnych odniesień do Diabelskich Maszyn. Tu pojawia się mechaniczny aniołek, tam pada jakieś nazwisko. Autorka podarowała nam wiele poszlak. Tylko czy mamy ich wystarczająco, by dociec prawdy? A może brakuje nam największego elementu układanki? Nie wiem, ale nie przeszkodziło mi to snuć teorii. Jestem niezmiernie ciekawa, czy któraś z nich okaże się prawdziwa, czy może autorka skutecznie wywiodła mnie w pole. W każdym razie uważam, że to świetna sprawa z tymi nawiązaniami, za każdym razem, gdy się pojawiały, serce biło mi szybciej i czytałam je kilka razy, by nic mi nie umknęło.
  Oprócz tego w pierwszym rozdziale pojawia się Jules Blackthorn, główny bohater nowej serii Cassandry Clare o Nocnych Łowcach, The Dark Artifices. Miło było go poznać jako jeszcze małego chłopca i już nie mogę się doczekać dłuższego spotkania z nim. Więcej razy w powieści pojawiła się jego siostra, Helen, która też wydaje się ciekawą i sympatyczną dziewczyną.

  Znam mało pisarek, które potrafią wywoływać tak silne emocje jak Cassandra Clare. Gdy się czyta jej książki, odnosi się wrażenie, że to twoi przyjaciele są w niebezpieczeństwie, że to miłość twojego życia została opętana. To czytelnik cierpi i rozpacza. Uważam, że to niesamowite i cudowne uczucie. Ile razy serce zatrzymywało mi się w piersi, przestawało bić, by zaraz zacząć pędzić galopem. Wstrzymywałam oddech, wypuszczałam powietrze z ulgi, łzy wzruszenia napływały mi do oczu. Te wszystkie emocje towarzyszą podczas lektury książek Cassandry Clare.
  I to nie wszystko, ta autorka potrafi również stworzyć niepowtarzalny klimat świata Nocnych Łowców, który osobiście uwielbiam. Znacie to uczucie, gdy po długiej nieobecności wracacie do domu? Tak właśnie się czuję, gdy ponownie zanurzam się w świat tych książek.

  Wiem, że fanów Nocnych Łowców i tych, którzy czytali poprzednie części nie muszę zachęcać do sięgnięcia po Miasto Zagubionych Dusz. Mam jednak nadzieję, że udało mi się przekonać tych, którzy nie znają jeszcze twórczości Cassandry Clare do zapoznania się z tą serią, gdyż jest ona po prostu obłędna. A tych, którzy chcą wiedzieć, co było wcześniej, zachęcam do lektury równie cudownego prequelu.
  Odkryjcie nowy świat, w którym wszystkie historie są prawdziwe.

  Ocena: 10/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Mag za możliwość wejścia do świata Nocnych Łowców i na jakiś czas zgubienia mojej duszy.
  LINK do trailera książki

  Prequel do Darów Anioła, nazywa się Diabelskie Maszyny i składa się z takich części:
  1. Mechaniczny Anioł
  2. Mechaniczny Książę - RECENZJA
  3. Mechaniczna Księżniczka (premiera w Polsce w okolicach kwietnia 2013)

  Cykl Dary Anioła
  1. Miasto Kości
  2. Miasto Popiołów
  3. Miasto Szkła
  4. Miasto Upadłych Aniołów
  5. Miasto Zagubionych Dusz
  6. Miasto Niebiańskiego Ognia (premiera zagranicą przewidziana jest na wrzesień 2014)

  Na podstawie powieści Miasto Kości powstaje film, który swoją premierę ma w sierpniu 2013. Zapowiada się obiecująco. A tak prezentuje się tak zwany „teaser trailer”:


  *cytat z książki, strona 10

  20 komentarzy:

  1. Pierwsza część była świetna! Muszę w końcu sięgnąć po kolejne :D

   OdpowiedzUsuń
  2. Ach, mam już tę książkę i jestem w trakcie lektury - myślę, że również przypadnie mi do gustu, bo uwielbiam tę serię. :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Seria jeszcze przede mną, ale zamierzam w święta nadrobić zaległości i się za nią zabrać :)

   OdpowiedzUsuń
  4. Az chyba polecę do empiku i sobie kupię!

   OdpowiedzUsuń
  5. Wypożyczyłam całą serię, zaczęłam czytać i przestałam, chyba nie moja tematyka, ale może się do niej przekonam. Twoja recenzja jest bardzo zachęcająca. Zapraszam do siebie: http://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/

   OdpowiedzUsuń
  6. Nie mogę się doczekać aż po nią sięgnę! :) Uwielbiam obie serie, ale moim zdaniem Diabelskie Maszyny są nawet lepsze od Darów Anioła.

   OdpowiedzUsuń
  7. Może się w końcu skuszę na tę serię.

   OdpowiedzUsuń
  8. Uwielbiam tę serię <3. Nie mogę się doczekać, kiedy ta część wpadnie w moje łapki.
   Film też zapowiada się ciekawie, choć mnie osobiście ten Jace nie bardzo pasuje. Ale i tak czekam na ekranizację z niecierpliwością. :)

   OdpowiedzUsuń
  9. Jestem z Miastem, że ta sie wyrażę, od początku i będę do końca. Niestety, ale "Miasto upadłych aniołów" mnie zawiodło, jednak mam nadzieję, ze czytając "Miasto zagubionych dusz", przypomnę sobie jak bardzo kocham tę serię, bohaterów i przypomną mi się wszystkie ukochane chwile z tą książką spędzone <3

   OdpowiedzUsuń
  10. Wcześniejsza część również i mnie zawiodła. Tak jakby autorka ciągnęła tę serię dla pieniędzy. Mimo wszystko mam zamiar kontynuować przygody bohaterów ze względu na moją wielką sympatię do nich :)

   OdpowiedzUsuń
  11. Ja właśnie czekam od wydawnictwa, aby ją dostać i zacząć czytać ;)

   OdpowiedzUsuń
  12. Przede mną jeszcze trzecia część także zanim się do tej dorwę to minie trochę:)

   OdpowiedzUsuń
  13. Sympatycznie się czyta, no i jest Jace *_* ale to już nie jest to samo... seria się ciutkę spaprała.

   OdpowiedzUsuń
  14. Cała seria cały czas przede mną :)
   Jestem jej strasznie ciekawa :)

   OdpowiedzUsuń
  15. Nawet nie czytam recenzji, wystarczy mi ocena. Chcę to! <3

   OdpowiedzUsuń
  16. Muszę w końcu zabrać się za tą serię :D

   OdpowiedzUsuń
  17. Nadal nie czytałam 4 części. Chyba za bardzo się boję, że Clare zepsuje sprawę ;(

   OdpowiedzUsuń
  18. Muszę koniecznie się za to zabrać :D

   OdpowiedzUsuń
  19. Już się nie mogę doczekać kiedy kupię ten tom ! :D

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...