Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 24 listopada 2013

"Odlot" - Jennifer Echols

 • Wydawnictwo Jaguar
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 359
 • Powieść w jednym tomie
 • Cena: 32,90zł
 • Mając kontrolę tylko nad odlotem

  Co robisz, gdy słyszysz lecący samolot? Gdy widzisz tę maszynę płynącą po niebie? Dziwisz się, że coś takiego może latać? A może śledzisz ją wzrokiem, aż zniknie za horyzontem? Albo po prostu nie zwracasz na to uwagi?
  Są ludzie, dla których latanie, samoloty są całym życiem. Obsesją. Uzależnieniem. Wymarzoną pracą. A to jest właśnie historia o dziewczynie, której marzy się odlot.

  Lea nigdy nie mieszkała w jednym miejscu za długo. Wraz ze swoją nieodpowiedzialną, niepracującą matką wiecznie się przeprowadzała, zwykle powodem był nieopłacony czynsz. Jednak mimo że miasto się zmieniało, to miejsce zamieszkania pozostawało to samo. Lea odkąd pamięta mieszka w przyczepach na polach kempingowych, obok lotniska. Dźwięki startujących i lądujących samolotów stale jej towarzyszą, tak samo jak i widok maszyn lecących tuż nad jej głową. Jednak zamiast ich nienawidzić jak jej matka, czuje fascynację, przyciąganie.
  Tym razem trafiły do Heaven Beach. Lea zdeterminowana, by zrobić coś ze swoim życiem przelazła przez ogrodzenie otaczające przyczepy i weszła na teren lotniska. Szczęśliwym trafem została tam zatrudniona. Zajmowała się obsługą lotniska, biurokracją. Jednak marzyła o czymś więcej. O lataniu. Gdy tylko uzbierała odpowiednią sumę pieniędzy zgłosiła się na kurs pilotażu do pana Halla. I w tym momencie los się wreszcie do niej uśmiechnął.
  Niestety szczęście nie trwało długo i pan Hall, który stał się dla niej niemal jak ojciec, dzięki któremu mogła latać i dla którego miała pracować, umarł. A to dopiero początek problemów.
  Grayson i Alec, synowie pana Halla, planują dalej prowadzić rodzinny biznes. A Grayson upiera się, że Lea musi dla nich pracować. Gdy dziewczyna mu odmawia, posługuje się szantażem. I nie tylko zmusza ją do pracy dla siebie, ale też, by umówiła się na randkę z jej bratem!
  Jak potoczy się ta pokręcona historia? Czy Lea oprze się dwójce tych przystojniaków?

  Ważnym elementem tej powieści jest miłość bohaterki do samolotów i szybowania w przestworzach. Bardzo podobał mi się ten wątek. Opisy uczuć głównej postaci związane z lataniem były cudowne. Lea to biedna dziewczyna, której nigdy nie było łatwo w życiu. Ale właśnie dzięki ucieczce w niebo odzyskiwała kontrolę nad życiem, radość, czerpała z tego przyjemność. By latać zrobiłaby wszystko. To czyniło ją taką wiarygodną i dobrze skonstruowaną bohaterką.
  Oprócz niej ważnymi postaciami są Alec I Grayson. Ich charaktery również zostały nieźle zarysowane. Obu bardzo polubiłam i przez cały czas zastanawiałam się, co chodzi im po głowie.

  Zwykle młodzieżowe romanse są dość schematyczne. Łatwo domyślić się zakończenia. A ta powieść nieraz mnie zaskakiwała. Na początku, nawet nie wiedziałam, w którą stronę potoczy się akcja, jak będzie wyglądać ta historia. A gdy już myślałam, że wiem, wyszło na jaw coś, co mnie mocno zszokowało, coś, czego się nie spodziewałam. I właśnie to jest dużym plusem tej książki.

  Książkę oceniam bardzo pozytywnie. Spędziłam z nią wspaniały czas i bardzo dobrze się bawiłam. Nie jest to tylko lekka historyjka, którą zaraz się zapomni. Mimo ironii i żartów głównych postaci podszyta jest smutkiem, tragedią. Bohaterowie borykają się z wieloma problemami, muszą nauczyć radzić sobie z ciężką sytuacją. To historia o tym, jak odnaleźć na powrót siebie i szczęście.
  Gorąco polecam ją czytelniczkom szukającym historii, którą czyta się z wypiekami na twarzy. Odlot wywołuje uśmiech, rozbawia, a przy tym świat bohaterów pochłania.  Ocena: 9/10

  Serdecznie dziękuję sklepowi TaniaKsiazka.pl za możliwość przeżycia odlotu.


  Zapraszam również na bloga tego sklepu: KOCHAMYKSIAZKI.PL


  Inne książki Jennifer Echols wydane w Polsce:
  -Dziewczyna, która chciała zbyt wiele
  -Uratuj mnie
  -Love Story
  -Miłość, flirt i inne zdarzenia losowe

  7 komentarzy:

  1. Czytałam trzy inne książki tej autorki i wszystkie te mi się podobały. Więc z chęcią sięgnę także i po tą, gdyż czytając recenzje zapowiada się bardzo ciekawie

   OdpowiedzUsuń
  2. Dobrze, że pomimo lekkości bijącej z okładki, nie jest to pusta opowieść o niczym, Jestem zaintrygowana :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Czytałam "Dziewczynę, która chciała zbyt wiele" i choć nie była to szczególnie ambitna książka, to bardzo mi się podobała. A tyle by swą przygodę z Jennifer Echols kontynuować :)

   OdpowiedzUsuń
  4. Nie mogę się doczekać lektury tej książki. Zazdroszczę, że mogłaś ją już przeczytać.

   OdpowiedzUsuń
  5. Na pewno się skuszę na tę książkę.

   OdpowiedzUsuń
  6. Książkę przeczytałam i watek związany z lataniem bardzo mi się podobał. Niestety nie polubiłam bohaterów tej historii. Miło spędziłam czas na lekturze, ale nie jest to książka do której będę wracać.

   OdpowiedzUsuń
  7. Czytałam ,,Odlot'' jakiś czas temu i uważam, że to naprawdę świetnie napisana młodzieżówka bez zbędnej ckliwości i banału.

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...