Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

wtorek, 16 lipca 2013

"Ósemka wygrywa" - Janet Evanovich

 • Wydawnictwo Fabryka Słów
 • Rok wydania: 2013
 • Ilość stron: 398
 • Stephanie Plum #8

 • Stephanie Plum znowu na tropie

  Wstęp
  Stephanie Plum pracuje jako łowczyni nagród. Jej zadaniem jest doprowadzanie ludzi, którzy nie stawili się w sądzie. Czasem idzie jej to lepiej, czasem gorzej. Kłopoty czepiają się tej dziewczyny niczym magnez, często zostaje uwikłana w różne zagadki kryminalne. Jej pomocnikami są ekscentryczna Lula, tajemniczy Komandos i pociągający Morelli.

  Ósemka wygrywa
  Pewnego dnia po obiedzie u rodziców Stephanie zostaje poproszona przez ich sąsiadkę o pomoc. Trzeba odnaleźć kobietę i jej córkę. Tuż po rozwodzie, gdy sąd przyznał prawa do opieki obojgu rodziców, matka zabrała swoje dziecko i uciekła. Dlaczego? Co kazało jej spakować rzeczy i zostawić wszystko, co znała? Tego właśnie musi dowiedzieć się nasza bohaterka. Szybko okazuje się, że nie ona jedna szuka Evelyn i jej dziecka. Sprawa wydaje się bardziej skomplikowana niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Do tego Stephanie nabawia się groźnego wroga, który najpierw pragnie cieszyć się jej strachem, a potem ją zabić. Cóż, życie nie jest łatwe.
  To nie wszystko, nasza łowczyni nagród musi również wykonywać swoją pracę. Doprowadzenie pewnego pijaka w ręce policji okazuje się niezwykle trudne.

  Życie miłosne
  Stephanie ma do czynienia z dwoma niezwykłymi, pociągającymi męskimi charakterami. Komandos, który wiedzie niebezpieczne życie, jest tajemniczy niczym Batman, nikt nie wie, gdzie mieszka, skąd bierze odjazdowe samochody ani w jaki sposób przenika przez drzwi. Nasza łowczyni nagród zastanawia się czasem, czy aby na pewno należy on do gatunku ludzkiego. Nic więc dziwnego, że pociąga Stephanie.
  Z drugiej strony mamy Morellego. Faceta, którego bohaterka zna od dzieciństwa. To z nim straciła swoje dziewictwo, to z nim wielokrotnie się kłóciła. Ich relacja jest.... skomplikowana. Ale nie można zaprzeczyć: oboje czują coś do siebie.
  Życie miłosne Stephanie wzbogaca ten cykl i czyni go jeszcze lepszym.

  Mocne strony
  Pióro Janet Evanovich jest niezwykle lekkie i przyjemne. Jej książki czyta się szybko i łatwo. Nie brakuje różnych dowcipnych sytuacji, które rozbawią czytelnika. Bardzo podoba mi się to połączenie zagadek kryminalnych z taką zwariowaną bohaterką i z humorem. Taka wybuchowa mieszanka sprawia, że nie da się oderwać.
  Fakt, że Stephanie jest zwykłą dziewczyną, która musi zarobić na życie to również spory plus. Uwielbiam czytać o jej przygodach, zwariowanej rodzinie i o niebezpiecznych sytuacjach, w które bez przerwy się ładuje

  Polecam
  Bez zastanowienia polecam tę serię dziewczynom, kobietom szukającym świetnej, czytelniczej rozrywki a przy tym dreszczyku emocji. Relaks przy tym cyklu gwarantowany. Uważam, że obok przygód Stephanie Plum nie można przejść obojętnie, zdecydowanie warto się z nimi zapoznać.
  Wydaje mi się, że to idealna lektura na plażę, gdy słońce grzeje i ma się ochotę na coś bawiącego i lekkiego :)

  Ocena: 9/10

  W cyklu o Stephanie Plum ukazały się:
  1. Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy (moja recenzja) 
  2. Po drugie dla kasy
  3. Po trzecie dla zasady
  4. Zaliczyć czwórkę
  5. Przybić piątkę
  6. Po szóste nie odpuszczaj
  7. Szczęśliwa siódemka
  8. Ósemka wygrywa


  Polecam również film na podstawie pierwszej części :)  Wkrótce nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów, ukaże się książka 52 powody dla których nienawidzę mojego ojca. Dla zainteresowanych pod tym linkiem fragment powieści. 

  10 komentarzy:

  1. Na pewno zapoznam się z tą serią, ponieważ każda kolejna recenzja kusi mnie. :)

   OdpowiedzUsuń
  2. Mam pierwszy tom chyba będzie idealnym towarzyszem podróży :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Ja tę serię odpuściłam :) Nawet nie zaczęłam jej czytać, sama nie wiem dlaczego, jakoś nie miałam ochoty.

   OdpowiedzUsuń
  4. Właśnie czytam pierwszą część o przygodach Stephanie Plum, ale już mi się podoba ! Na pewno sięgnę po kolejne tomy :D

   OdpowiedzUsuń
  5. Ja już od jakiegoś czasu mam ochotę na tę serię

   OdpowiedzUsuń
  6. Czytałam tylko pierwszą część, może uda mi się kiedyś zaznajomić z pozostałymi.

   OdpowiedzUsuń
  7. Zawsze chciałam zapoznać się z twórczością tej autorki i może w końcu będę miała okazję :)

   OdpowiedzUsuń
  8. Jak na tą chwilę, mam za sobą jedynie tom pierwszy. Ale mam zamiar w końcu nadrobić zaległości :D bo widzę, że naprawdę warto.

   OdpowiedzUsuń
  9. Chciałabym przeczytać :)

   OdpowiedzUsuń
  10. Oglądałam film do pierwszego tomu i całkiem mi się podobał, ale książka mi średnio przypadła do gustu.

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...