Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

czwartek, 17 stycznia 2013

"Królestwo Cieni" - Celine Kiernan


 • Wydawnictwo Dolnośląskie
 • Trylogia Moorehawke #2
 • Ilość stron: 506
 • Cena: 39.90 zł 
 • Przemierzając lasy, w których zaległy cienie

  Kontynuacja
  W książce poznajemy dalsze losy Wynter Moorehawke, odważnej dziewczyny, gotowej walczyć o to, w co wierzy. Zostawiając ciężko chorego ojca i udając się w niebezpieczną podróż w poszukiwaniu ratunku dla swojego królestwa, udowadnia, jak honorową i mężną jest osobą. W Królestwie Cieni dowiadujemy się, co dzieje się z nią od momentu, gdy postanowiła porzucić wszystko, co kochała.

  Miejsce
  Akcja pierwszego tomu działa się na dworze królewskim przepełnionym intrygami, knuciem, walką polityczną. Tym razem Wynter wędruje po dzikich lasach. A naturalne środowisko zmienia bohaterów, pozwala im być sobą. Co czyha na nich? Co ukrywa się za drzewami, by w nocy na nich wyskoczyć?

  Historia
  Wynter podróżuje samotnie, szuka księcia Alberona, który może odmienić losy królestwa. Spotyka ją wiele przykrych przygód, z których wybawia ją jej odwaga i zdolności posługiwania się bronią. Na każdym kroku musi się pilnować, by żaden niecny stwór nie podszedł jej od tyłu. Sytuacja się zmienia, gdy spotyka Christophera i Raziego. Okazuje się, że i oni podążają tropem księcia. Razem podejmują wędrówkę. Ich tropem podążają Wilki spragnione świeżej krwi. Czy bohaterowie ulękną się i zakończą swoją misję? Oczywiście, że nie. Jak zawsze znajdą wyjście z sytuacji. Wynter, Razi i Christopher przyłączają się do Merronów, ludzi Północy. Poznają ich dziwną kulturę, zaprzyjaźniają się, ale także doświadczają chwil grozy i wielkiego smutku. Jednak nigdy nie zapominają o swoim królestwie i misji.

  Postaci
  Więzi między bohaterami się zacieśniają, oni sami dojrzewają, mężnieją, zmieniają się. Resztki dzieciństwa opuszczają ich duszę. Podobało mi się to, jak wyewoluowali. Dowiadujemy się też więcej o nich samych, ich przeszłości, przyzwyczajeniach. Poznajemy ich bardziej dzięki dialogom i zachowaniom. Tak jak już pisałam w recenzji tomu pierwszego, bohaterowie tej serii są niezwykle żywi, prawdziwi, trójwymiarowi. Rzadko spotyka się tak dobrze zarysowane charaktery, a nie ma co ukrywać, postacie są jednym z najważniejszych aspektów dobrej lektury.

  Magiczne chwile
  Druga część jest jeszcze wspanialsza niż pierwsza. I się uśmiechałam i smuciłam. Odczuwałam najróżniejsze emocje, co sprawiło, że spędziłam magiczne chwile w świecie Wynter. Na pewno do niego jeszcze powrócę w tomie trzecim.

  Polecam
  Bez dwóch zdań polecam tę powieść wszystkim molom książkowym szukającym mocnych wrażeń. Udajcie się w mroczny świat Wynter za towarzysza mając ciepła herbatkę. Zapomnijcie na chwilę o rzeczywistości i poczujcie dreszczyk emocji. Bo naprawdę warto :)

  Ocena: 9/10

  Serdecznie dziękuję Grupie Wydawniczej Publicat za możliwość poznania dalszych losów Wynter.  Trylogia Moorehawke:
  1. Zatruty Tron  RECENZJA
  2. Królestwo Cieni
  3. Zbuntowany Książę

  8 komentarzy:

  1. Zwięźle, krótko i na temat. Podoba mi się! I jak najbardziej zgadzam z opinią, że ta część jest jeszcze lepsza od poprzedniej - dla mnie to najlepsza książka roku 2011!

   OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo, ale to bardzo lubię tę serię, przeczytałam dwie części i mam nadzieję, że wkrótce poznam rozwiązanie całej historii :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Wczoraj dostałam pierwszą część i już nie mogę się doczekać, aż ją przeczytam:)

   OdpowiedzUsuń
  4. Słyszałam o pierwszej części, ale nie miałam okazji jej przeczytać :/ trzeba to zmienić ;) Po takiej recenzji będę musiała się rozejrzeć za Icz. :)
   Pozdrawiam :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Jakże się cieszę ją tę część już mam u siebie na półce;)) Nie mogę się doczekać jak ją wezmę w łapki:)

   OdpowiedzUsuń
  6. Muszę najpierw zapoznać się z pierwszą częścią.

   OdpowiedzUsuń
  7. Jestem strasznie ciekawa tego tomu jak i kolejnego :) Dlatego tym bardziej się cieszę, że oba mam już na półce :D

   OdpowiedzUsuń
  8. Czeka na półce, nie mogę się doczekać kiedy się zabiorę za tą serię :)

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...