Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 22 lipca 2012

"Nadciąga Burza" - Robin Bridges

Tytuł: "Nadciąga Burza"
Autor: Robin Bridges
Wydawnictwo Fabryka Słów
Trylogia o Katerinie #1
Rok wydania: 2012
Ilość stron: 379
Cena: 37.90 zł


WŁAŚCIWE DECYZJE


Wyobraź sobie
Zamknij oczy, rozluźnij się, weź wdech i wydech. A teraz wyobraź sobie, że jesteś członkiem wpływowej rosyjskiej rodziny, inni ci się kłaniają i podziwiają cię. Ale ty nie jesteś do końca zwykłą, bogatą osobistością. Masz moc. Od ciebie zależy, czy uznasz ją za dar czy przekleństwo. Potrafisz wskrzeszać zmarłych, oddawać im ich stare życie. Czy obrócisz się w stronę światła czy ciemności? Wyobraź sobie...


Rosyjska intryga
Katerina, dla przyjaciół Katia, księżniczka Oldenburga marzy o zostaniu lekarzem, ratowaniu życia potrzebującym. Próbuje zapomnieć o swoim przekleństwie, umiejętności sprawiania, że martwi stają się na powrót żywi. Swój sekret pogrzebała głęboko. Jednak wszystko prędzej czy później wychodzi na jaw. Okazuje się, że dziewczyna jest potężną bronią w bitwie, która nadchodzi wielkimi krokami. Musi wybrać, po której stanie stronie. Czy postanowi poświęcić siebie, spokój ducha dla większej sprawy? Moment prawdy nadchodzi, starcie coraz bliżej, co zrobi Katerina?


Stworzenia z mitów
Na rosyjskim dworze roi się nie tylko od arystokracji, w której żyłach płynie błękitna krew, ale także od istot z mitów, podań i legend, wydawać by się mogło, iż są one tylko wytworem ludzkiej wyobraźni. Kilka rodzajów wampirów, jedne groźniejsze od drugich, wilki przebiegające drogę, czarownice szepcące zaklęcia, potężni nekromanci. I to wcale nie wszyscy, sprawiający, że krew zastyga w żyłach, oddech więźnie z przerażenia, a dotkliwe zimno powoduje niepohamowane drżenie.


Klimacik
Dawno nie czytałam tak magicznej i wyjątkowej książki. Do tej pory XIX wiek kojarzył mi się przede wszystkim z Anglią, nie spodziewałam się, że i Rosja w tamtym okresie była równie tajemniczym i romantycznym miejscem. Klimatu tej powieści nie da się porównać z żadnym innym, jest on mroźny, surowy, ale też pełen uroku. Świat wykreowany przez Robin Bridges pochłania czytelnika z każdą stroną coraz bardziej, sprawiając, że marzy on tylko o tym, by samemu zatańczyć na jednym z rosyjskich bali. A gdy zamyka już skończoną powieść czuje nieodparty smutek, że do koniec i z niecierpliwością czeka na drugą część.


Piękna oprawa
Nie dość, że książka sama w sobie jest wspaniała i wciąga niczym odkurzacz, to oprawa graficzna sprawia, iż przyjemność z lektury osiągnęła szczyt. Mówię teraz o przykuwającej wzrok klimatycznej okładce jak i o uroczych wzorkach przy każdym rozdziale i także o całym ozdobnym wnętrzu. Wydawnictwo Fabryka Słów naprawdę wykonało kawał świetnej roboty :). Powieść pięknie prezentuje się na półce.


Na zakończenie
Jestem zauroczona, zachwycona i oszołomioną powieścią „Nadciąga burza”. Historia Katii to nie kolejna bajka o dziewczynie, która musi wybrać między dwoma przystojnymi młodzieńcami, ale o tym, jak wiele jeden człowiek może poświęcić dla dobra innych, dla ratowania tych, których się kocha. O tym, jak to zrobić nie tracąc siebie.
Wkroczcie w magiczny świat Kateriny i zakosztujcie życia na rosyjskim dworze.

Ocena: 10/10

Za możliwość zakosztowania magii dziewiętnastowiecznej Rosji dziękuję Wydawnictwu Fabryka Słów.
Trylogia o Katerinie:
 1. Nadciąga Burza ←
 2. The Unfailing Light (światowa premiera 09.10.2012)
 3. Untitled Trailer:

25 komentarzy:

 1. W sumie nie mówię nie, ale jakoś mnie do tej książki nie ciągnie. Paranormal Fantasy w Rosji?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak to dobrze iż ją posiadam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Akurat jestem w trakcie lektury. Jak na razie moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Przyznam szczerze, że recenzję przeczytałam dość pobieżnie, bo nie chcę się przy swojej sugerować, ale jak tylko skończę moją, to na pewno tutaj wrócę i się bardziej dokładnie z nią zapoznam ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Uwielbiam dziewiętnastowieczną Rosję niemal tak samo, jak Anglię. Książka czeka w kolejce na przeczytanie i mam nadzieję, że się nie zawiodę. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Hmm, Rosja? To mnie zdziwiło, nie powiem, że nie, ale ocena taka wysoka i recenzja pozytywna, że może jednak spróbuję ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. dam się namówić, jeśli tylko książka wpadnie mi w ręce :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z każdą recenzją którą czytam na temat tej książki, moja ochota na jej przeczytanie co raz bardziej rośnie :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Teraz to wiem, że muszę po nią sięgnąć ;]
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 10. Zazdroszczę Ci że miałaś już okazję do przeczytania tej książki. Bardzo chcę ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ah, muszę po nią w końcu sięgnąć! :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To może być całkiem ciekawa pozycja.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ojee bardzo bym chciała przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Chcę to! Książka stworzona dla mnie!

  OdpowiedzUsuń
 15. Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w konkursie na moim blogu. Do wygrania powieść naszej rodzimej autorki o temacie, który chyba wszystkich nas się tyczy - "Blogostan"
  Szczegóły: http://zlodziejkaksiazek.blogspot.com/2012/07/konkurs-czym-jest-dla-ciebie-blog.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Książka dotarła do mnie jakiś czas temu i mam za nią zabrać się za kilka dni :D

  OdpowiedzUsuń
 17. *.*
  Cudowna recenzja i nie wiesz, jak Ci zazdroszczę, że mogłaś przeczytać. :) Ja już się nie załapałam na egzemplarz recenzencki. :(

  OdpowiedzUsuń
 18. Chciałabym przeczytać. Obserwuję i zapraszam do siebie: http://kraina-ksiazek-stelli.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 19. Nie pamiętam czy kiedykolwiek tak bardzo chciałam przeczytać jakąś książkę! Muszę ją dorwać, koniecznie :D

  OdpowiedzUsuń
 20. Po takiej recenzji, na pewno przeczytam! :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Dużo słyszałem o tej książce, więc czemu nie ;)
  Przecież XIX-wieczna Rosja może skrywać niezwykłe tajemnice! ;)

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...