Sample text

"Książka jest niczym ogród, który można włożyć do kieszeni"

"
Książka stanowi cudowny przedmiot, dzięki któremu świat poczęty w umyśle pisarza przenika do umysłu czytelnika...Każda książka żyje tyle razy, ile razy została przeczytana."

"Książka - to mistrz, co darmo nauki udziela, kto ją lubi - doradcę ma i przyjaciela, który z nim smutki dzieli, pomaga radości, chwilę nudów odpędza, osładza cierpkości."

"Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem."

niedziela, 30 września 2012

"Królestwa Nashiry. Marzenie Talithy" - Licia Troisi • Wydawnictwo Zielona Sowa
 • Królestwa Nashiry #1
 • Ilość stron: 405
 • Cena: 34.90 zł
 • PREMIERA: PAŹDZIERNIK 2012 • Walcząc o marzenia i przetrwanie

  Nie wiedziałam dokładnie, czego spodziewać się po najnowszej powieści Lici Troisi. Nie byłam pewna, co znajdę na kartach tej książki. Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś zupełnie innego niż otrzymałam.
  A co dostałam?
  Dziewczynę gotową do walki o swój świat, która nie ma zamiaru chylić czoła przed niczym ani nikim. I niewolnika, jej najlepszego przyjaciela, który pójdzie za nią wszędzie. Dla niej wypowie nawet wojnę całemu światu. Razem przemierzają Królestwa Wiosny, Lata, Jesieni i Zimy, są ścigani i poszukiwani, jednak nie poddają się. Przecież ktoś musi uratować świat.

  Talitha wychowała się w bogatej i wpływowej rodzinie. Za ojca mając tyrana, a za matkę bierną i z obojętnością obserwującą krzywdy innych kobietę. Jednak dzięki ukochanej siostrze, Labithcie i Saiphowi, jej niewolnikowi, radzi sobie i czuje się szczęśliwa. Marzy o znalezieniu się w Gwardii, dlatego od dawien dawna ćwiczy sztukę posługiwania się mieczem. Wszystko wydaje się dobrze układać, aż do dnia, w którym jej siostra zaczyna ciężko chorować. Ojciec zmusza Talithę do udania się do klasztoru i zastąpienia Labithy. Ze zrezygnowania ze wszystkich marzeń i pragnień. Jednak dziewczyna nie poddaje się łatwo i nie ma zamiaru pozwolić komuś decydować o swoim losie. A gdy dowiaduje się, jakie niebezpieczeństwo grozi jej światu, postanawia działać, za sprzymierzeńca mając jedynie niewolnika. Czy ta dwójka ma jakiekolwiek szanse w olbrzymim świecie? Przekonajcie się sami!

  Licia Troisi wymyśliła własny niepowtarzalny świat i to on stał się tłem przygód Talithy. Jestem pod wrażeniem pomysłowości autorki. Wszystkie szczegóły zostały starannie dopracowane i nie znalazłam żadnych pomyłek czy niedociągnięć. Mamy nazwy królestw, ras ludzi, magii i wielu innych rzeczy.
  Na początku miałam problem z odnalezieniem się w Nashirze, ale gdy już mi się udało, czytałam z wypiekami na twarzy, wciągnięta przez wir wydarzeń.

  Jedyną rzeczą, której mi zabrakło był jakiś wątek miłosny. Niestety żaden nie występował, ani nic nie wskazywało na to, że pojawi się w przyszłości. Uwielbiam, gdy ratowanie świata przeplata się z uczuciami bohaterów względem siebie. Liczę, że w następnym częściach autorka nas zaskoczy i poświęci chwilę na romans :)

  Powieść przede wszystkim polecam osobom uwielbiającym fantastykę i takie powieści jak „Eragon” czy „Gildia Magów”, no i oczywiście fanom autorki. Czyta się bardzo przyjemnie, miło było oderwać się od rzeczywistości. Z niepokojem obserwowałam, jakie okropności spotykały bohaterów, bałam się o nich. Nie żałuję ani chwili poświęconej na czytanie.
  Dlatego zachęcam Was do zapoznania się Marzeniem Talithy.

  Ocena: 8/10

  Serdecznie dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa za możliwość przemierzania Królestw Nashiry i przedpremierowego zapoznania się z książką.  Licia Troisi jest również autorką takich serii jak:
  1. Kroniki Świata Wynurzonego
  2. Wojny Świata Wynurzonego
  3. Dziedziczka Smoka

  11 komentarzy:

  1. Nie wiedziałam, że Licia Troisi napisała nową książkę. Cóż, z opisu wnioskuje, że jest to prawie to samo co wcześniej, czyli autorka cały czas posługuje się tym samym schematem i raczej już nic nowego nie wymyśli. Nuda!

   OdpowiedzUsuń
  2. Łędina, ja czytałam tylko jedną książkę tej autorki, coś z Kronik Świata Wynurzonego, więc nie mogę powiedzieć, czy jest ten sam schemat, ale ta powieść mi się podobała :)

   OdpowiedzUsuń
  3. Książka bardzo mi się podobała i wydaje mi się, że watek miłosny raczej mógłby zepsuć koncepcję tej powieści. Chociaż nigdy nie wiadomo co autorka zaserwuje nam w kolejnej części.

   OdpowiedzUsuń
  4. właśnie jestem po recenzji przeczytanej u Tali :)
   i widzę, że fajny cykl się zapowiada :)

   OdpowiedzUsuń
  5. Również przypadła mi do gustu ta książka, choć może odrobinę mniej. ;) A co do wątku miłosnego - odniosłam akurat wrażenie, że pojawi się on w następnych tomach, więc spokojnie. :D

   OdpowiedzUsuń
  6. Niestety to nie moje klimaty.

   OdpowiedzUsuń
  7. Nie mogę doczekać się przesyłki :D

   OdpowiedzUsuń
  8. Już czytałam kilka przedpremierowych recenzji i wszystkie były zachęcające :) Mam nadzieję, że w niedalekiej przyszłości uda mi się zetknąć z tą książką. Pozdrawiam

   OdpowiedzUsuń
  9. Bardzo chcę zacząć swoją przygodę z tą autorką! :D

   OdpowiedzUsuń
  10. Z miłą chęcią sięgnę po tę książkę :)

   OdpowiedzUsuń

  Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...